Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Studenci nawarzą piwa

13.07.2007

Akademia Rolnicza w Lublinie i Perła - Browary Lubelskie S.A. zwierają szeregi. Studenci będą mogli odbywać w browarze praktyki, a naukowcy będą prowadzili badania naukowe nad piwem.

Umowę podpisali prezes Perły Grażyna Łojko i rektor uczelni prof. Zdzisław Targoński. - Obie strony wiele sobie obiecują po tym porozumieniu - podkreśla rektor. - Skorzystają nasi studenci i naukowcy, którzy będą mogli współpracować z tak znaną firmą. Ale skorzysta też browar, na którego zlecenie będziemy wykonywali ekspertyzy i badania.
Lubelska uczelnia od kilku lat chce uruchomić własny, mały browar. - Teraz wytwarzamy wiele gatunków piwa. Ale każda partia ma tylko od 6 do 10 litrów - tłumaczy prof. Targoński. - Chcielibyśmy produkować na przykład 300 litrów piwa, którym moglibyśmy częstować naszych gości. Ale do tego potrzebne są odpowiednie urządzenia, na które z kolei potrzeba pieniędzy.
Dlatego władze akademii chcą namówić Browary Lubelskie do wejścia w projekt budowy mini browaru na uczelni. - Już zaraziliśmy przedstawicieli firmy tą ideą - mówi rektor. - Ale na razie nie spotkało się to z jakąkolwiek jednoznaczną odpowiedzią. Mamy nadzieję, że podpisane właśnie porozumienie pomoże w uruchomieniu naszego browaru.

(mb) Dziennik Wschodni