Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Strzelec wykupi w tym roku wierzytelności Broka

21.12.2002

Browar Strzelec chce jeszcze przed końcem 2002 roku wykupić wierzytelności Banku Pekao wobec Browarów Brok, z którymi się niedawno połączył. Środki na zakup wierzytelności pochodzić będą z emisji akcji serii F, która skierowana będzie do inwestora finansowego Cornerstone Partners Sp z oo, powiedział prezes Strzelca.
"Zgodnie z podpisanym porozumieniem z Bankiem Pekao, Strzelec do końca 2002 roku ma wpłacić 43 miliony złotych na zakup wierzytelności wobec Broka. Już zadatkowaliśmy cztery miliony złotych na ten cel" - powiedział w sobotę dziennikarzom po NWZA Adam Brodowski.

Dodał, że pomimo bardzo napiętych terminów, liczy na powodzenie emisji i objęcie 15 milionów akcji po 3,05 złotego za sztukę przez Cornerstone Partners.

Zapisy na akcje Strzelca, którego kapitał dzieli się na 20 milionów akcji będą przyjmowane od 30 do 31 grudnia 2002 roku.

Cornerstone Partners to amerykański fundusz typu venture capital działający w Europie Środkowej - między innymi na Słowacji kupił udziały w dwóch średniej wielkości browarach. W Polsce inwestował dotychczas w branżę medyczną.

Brodowski powiedział także, że w 2002 roku Browary Polskie Brok Strzelec sprzedadzą 800 tysięcy hektolitrów piwa, co pozwoli im zachować 4-procentowy udział w polskim rynku.

Prezes Strzelca nie chciał się wypowiadać na temat wyników finansowych spółki na koniec tego roku. Powiedział jedynie, że "grudzień jest bardzo dobry, jeśli chodzi o sprzedaż i przychody i cały rok spółka zakończy wynikiem dodatnim".

Po trzech kwartałach tego roku Strzelec miał 52 miliony złotych przychodów i 0,2 miliona złotych zysku netto.

((Autor: Wojciech Żurawski, redagował: Paweł Florkiewicz, Reuters Messaging: » pawel.florkiewicz.reuters.com@reuters.net, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, » warsaw.newsroom@reuters.com))


Puls Biznesu

Źródło: Reuters