Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Strzelec liczy na powodzenie emisji na fuzję z Brokiem

28.09.2002

Browar Strzelec liczy, że emisja od 10 do 15 milionów akcji, z której środki mają zostać przeznaczone w głównej części na sfinansowanie fuzji Strzelca z koszalińskim browarem Brok, dojdzie do skutku, powiedział Reuterowi po sobotnim zgromadzeniu akcjonariuszy prezes Strzelca Adam Brodowski.
Dodał, że Strzelec złożył już w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) prospekt emisyjny nowej emisji akcji.

"Jesteśmy po wstępnych rozmowach z inwestorami instytucjonalnymi w tym funduszami emerytalnymi i mamy wstępnie złożone deklaracje objęcia 10 milionów akcji, a to oznacza że emisja dojdzie do skutku" - powiedział w sobotę Brodowski.

Dodał, że pieniądze z emisji trafią do spółki jeszcze przed końcem tego roku, ale trudno na razie powiedzieć jaka będzie cena emisyjna, bowiem zależała ona będzie od kształtowania się kursu na giełdzie.

W piątek cena akcji Strzelca, którego kapitał akcyjny dzieli się na 20 milionów akcji, wyniosła 1,9 złotego za sztukę.

Fuzja Strzelca i Broka ma zostać sfinalizowana do 1 listopada 2002 roku.

W sobotnim walnym zgromadzeniu akcjonariuszy została ogłoszona przerwa w punkcie dotyczącym zmian w składzie rady nadzorczej. Stało się tak, ponieważ ze względu na zmiany w akcjonariacie, które dokonają się po objęciu nowej emisji, zajdą też zmiany w składzie rady nadzorczej, które będą odzwierciedlać nowy układ akcjonariatu, powiedział Brodowski.

Prezes powiedział także, że ostrożne plany produkcyjne na 2003 rok zakładają sprzedaż 850.000 hektolitrów piwa, a w 2004 roku 1,0 miliona hektolitrów, ale jeśli prowadzona będzie skuteczna kampania rynkowa możliwa jest poprawa tych wyników.

W 2002 roku Strzelec prognozuje, że powinien wyprodukować około 300.000 hektolitrów piwa, a Brok 500.000 hektolitrów, co powinno dać 3,5-4,0 procent udziału w polskim rynku piwa.

((Wojciech Żurawski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, » warsaw.newsroom@reuters.com))

Puls Biznesu

Źródło: Reuters