Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Staropolski kulturalny

15.02.2004

Choć darczyńców było wielu... żaden nie został nagrodzony tak gromkimi brawami, jak Browar Staropolski. Podziękowania i dyplom Sponsora Kultury Łódzkiej przedstawiciele zduńskowolskiego browaru odebrali z rąk Wielkiego Mistrza Bractwa Piwnego. Spotkanie przedstawicieli browaru i Bractwa Piwnego doszło do skutku podczas „wieczoru sponsorów” Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Kilkadziesiąt instytucji i osób prywatnych wspierających Muzeum Kinematografii zebrało się 2 lutego 2004 roku podczas wieczoru „Ze świecą szukać takich mecenasów”. Na tle długiej listy podziękowań na pierwszy plan wybiła się owacja dla Browaru Staropolskiego. Reprezentanci tej właśnie instytucji otrzymali najgłośniejsze i najdłuższe brawa. Poza tym, oprócz podziękowań od Muzeum Kinematografii współwłaściciel browaru, Michał Strzeliński, odebrał specjalny dyplom przygotowany przez Bractwo Piwne. Wielki Mistrz Bractwa, Zbigniew Olobry, podpisał się pod poniższym tekstem:
„ Z wyrazami bezgranicznej wdzięczności za iście staropolską życzliwość i bezinteresowną pomoc przy wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach artystycznych w łódzkich instytucjach kultury, ze szczególnym podziękowaniem za pomoc okazywaną Muzeum Kinematografii w Łodzi”.
Przyjemna zarówno dla dziękujących, jak i wyróżnionych uczestników spotkania cześć oficjalna szybko zamieniała się w rozmowy kuluarowe. Michał Strzeliński, potomek twórcy Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli, zadeklarował chęć współpracy z Bractwem Piwnym. Na początek planowane jest wspólne opracowanie publikacji dotyczącej historii i korzeni zduńskowolskiego piwowarstwa i browarnictwa.

Bractwo Piwne