Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Sprawozdania Kręgów Lokalnych - Piotrków Trybunalski

10.04.2004

Sprawozdania z działalności Kręgów Lokalnych były jednym z istotniejszych punktów IV Zwyczajnego Wielkiego Kręgu Bractwa Piwnego (Łódź, 03.04.2004). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele trzech Kręgów: Krakowskiego, Łódzkiego i Piotrkowskiego. Przewodniczący Rad Starszych Kręgów lub ich przedstawiciele omówili najważniejsze aspekty działalności Bractwa Piwnego w poszczególnych miastach.
Jacek Brzezowski, Przewodniczący Rady Starszych Kręgu Piotrkowskiego.
Krąg Lokalny Bractwa Piwnego w Piotrkowie Trybunalskim powstał w maju 2003 roku. W ciągu roku działaczom Bractwa udało się zorganizować sklep „Świat Piwa”, w którym odbywają się spotkania Bractwa Piwnego i w którym mieści się siedziba Kręgu. Na siedmiu metrach kwadratowych piotrkowscy piwosze potrafili już przekonać kilkadziesiąt osób do rezygnacji z picia piw przemysłowych na rzecz poszukiwań własnych smaków i treści.
Krąg Piotrkowski liczy kilkunastu członków, ma też sporą rzeszę sympatyków. Jak całe Bractwo Piwne, Krąg w Piotrkowie Trybunalskim jest organizacją elitarną. Jego członkowie wiele wysiłku wkładają w tłumaczenie, że celem Bractwa Piwnego nie jest picie, czy wręcz „żłopanie” piwa.
Bractwo Piwne w Piotrkowie rozwinęło i nadal rozwija współpracę tamtejszym Browarem KIPER. Jak wyjaśnia szef Kręgu Piotrkowskiego – gdyby w Piotrkowie było kilka browarów, można by wybrać, z którym chce się współpracować. Ponieważ browar jest tylko jeden – piwosze i piwowarzy są na siebie skazani.
Współpraca z Browarem KIPER zaowocowała przeprowadzeniem szkolenia dla pracowników działu handlowego browaru. Dzięki wiedzy członków Bractwa Piwnego handlowcy KIPERA poznali różnorodne typy i rodzaje piwa, ich składniki. Podczas wykładu i prezentacji dla pracowników, członkowie Bractwa Piwnego mogli zwiedzić browar.
Najbliższe plany Kręgu Piotrkowskiego to Biesiada Piwna (maj 2004) oraz Targi Birofilskie (wrzesień 2004). Ta ostatnia impreza miałaby odbyć się w obiektach po dawnym browarze Braulińskiego, którego początki datowane są na rok 1526. Jacek Brzezowski przy tej konkretnej imprezie liczy na pomoc kolekcjonerów łódzkich.

Bractwo Piwne