Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Sprawozdania Kręgów Lokalnych

11.04.2005

Cztery spośród pięciu Kręgów Lokalnych Bractwa Piwnego wzięły udział w Wielkim Kręgu w Krakowie (02.04.2005r.). Przewodniczący Rad Starszych zaprezentowali roczne sprawozdania z działalności.
W imieniu gospodarzy Wielkiego Kręgu - Kręgu Krakowskiego - wystąpił Kazimierz Zalas.
Krąg Krakowski w ostatnim roku spotykał się kilkanaście razy. W ramach współpracy ze stowarzyszeniem "Pokolenia" współorganizował rejs statkiem po Wiśle. Członkowie Kręgu Krakowskiego uczestniczyli w zwiedzaniu browarów Kmicic w Częstochowie i GAB w Wąsoszy. Brali też udział w Chmielakach Krasnostawskich, Międzynarodowej Giełdzie Birofilów w Żywcu oraz w Giełdzie Birofilów w Krakowie. Przedstawiciele Kręgu Krakowskiego uczestniczyli w ogólnopolskich spotkaniach Bractwa Piwnego w Łodzi podczas wręczania medalu Złoty Chmiel i tytułu Piwo Roku. Z inicjatywy Kręgu Krakowskiego Wojewoda Małopolski Jerzy Adamik został Członkiem Honorowym Bractwa Piwnego.

Jako najsilniejszy przedstawił swój Krąg Marek Suliga, Przewodniczący Rady Starszych Kręgu Łódzkiego.
Członkowie Kręgu Łódzkiego organizowali kilka wyjazdów do browarów (m.in. Częstochowa, Wąsosz, Ciechanów, Lwówek Śląski, Zduńska Wola), poza tym uczestniczyli we wszystkich tych spotkaniach, w których uczestniczyło Bractwo Piwne (m.in. Giełda i Konkurs Piw Domowych w Żywcu, Festiwal Piw Polskich w Łodzi, Chmielaki Krasnostawskie, Piwo Roku, Złoty Chmiel). Sukcesem Kręgu Łódzkiego jest pozyskanie Zgierskiej Kuźni Piwnej jako kolejnego Kręgu Bractwa Piwnego.

Artur Mikulski, Przewodniczący Rady Starszych Kręgu Lokalnego w Zgierzu - Zgierskiej Kuźni Piwnej - podkreślił, że choć zgierzanie działają od trzech lat, to jednak w strukturze Bractwa Piwnego znaleźli się dopiero trzy miesiące temu. Wśród działań Zgierskiej Kuźni Piwnej na uwagę zasługują turnieje piłki nożnej oraz turnieje lotek i degustacje organizowane w zgierskich pubach. Od końca 2004 roku członkowie Zgierskiej Kuźni Piwnej aktywnie uczestniczą w działaniach Bractwa Piwnego.

W imieniu powołanego w tym samym czasie, co w Zgierzu, Kręgu Lokalnego w Częstochowie, wystąpił Przewodniczący Rady Starszych Arkadiusz Michalski. W imieniu członków swojego Kręgu Lokalnego zapewnił, że Krąg ma poważne plany na najbliższe miesiące, a wszystkie informacje dotyczące działań Bractwa Piwnego w Częstochowie będą regularnie ukazywać się na stronie internetowej Bractwa.
Bractwo Piwne