Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Spotkanie z posłem

26.11.2008
Spotkanie z posłem Spotkanie z posłem

We wtorek 25 listopada 2008r. Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego spotkał się z posłem na Sejm Panem Krzysztofem Matyjaszczykiem.

To już kolejne spotkanie, podczas którego omawiane były problemy nurtujące nasze środowisko. Wśród poruszanych tematów na pierwszym planie znalazła się sprawa konieczności podawania na etykietach miejsca faktycznego warzenia piwa przez koncerny, a nie miejsca siedziby firmy czy właściciela. Nie trzeba tłumaczyć, że piwo warzone w różnych lokalizacjach (a więc na zupełnie innej wodzie, będącej podstawowym składnikiem piwa) smakuje inaczej. Można śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia z zupełnie innymi produktami. Sprawa wydawać by się mogło błaha, ale ciągle nie znajdująca satysfakcjonującego rozwiązania.


Pan poseł wykazał spore zainteresowanie tematem i wstępnie przedstawił różne możliwości rozwiązania problemu. Zaoferował konkretną pomoc i chęć współpracy. Najbliższy czas pokaże, na ile nasze wspólne działania będą skuteczne.


Dalsza część spotkania miała charakter mniej oficjalny. Nasz gość pytał o historię i cele statutowe Bractwa Piwnego, podejmowane przez nas inicjatywy no i oczywiście samo piwo. Był bardzo zainteresowany domowym warzeniem jak i produktami pochodzącymi z małych browarów. Przedstawił nam własne spostrzeżenia na temat piw niszowych - głównie z browarów restauracyjnych.


Na koniec pan poseł dokonał wpisu w księdze pamiątkowej i wyraził chęć kolejnego spotkania, mającego na celu omówienie postępów podjętych działań, jak i poruszenia innych interesujących nas tematów.

Cieszy fakt, że nasze problemy spotykają się z zainteresowaniem, mimo dość odległego terminu wyborów.


Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego dziękuje panu posłowi Krzysztofowi Matyjaszczykowi za poświęcony czas, jednocześnie licząc na dalszą współpracę.

Bartek Ryś