Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Spotkanie z browarem Fortuna

27.10.2008
Spotkanie z browarem Fortuna Spotkanie z browarem Fortuna

Dnia 25 października 2008r. w Bawarskiej Pijalni Piwa Bavarianhaus w Częstochowie odbyło się planowane od dłuższego czasu spotkanie z przedstawicielem browaru „Fortuna” - Panem Dariuszem Piechowskim.

Członkowie Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego po raz kolejny starali się pokazać mieszkańcom miasta, że polski rynek piwny to nie tylko znane z reklam produkty wielkich koncernów, a również piwa warzone w małych, regionalnych browarach - takich jak ten z Miłosławia.

Impreza miała charakter otwarty, tak więc każdy zainteresowany mógł zadać pytanie naszemu gościowi oraz spróbować produktów browaru. Jak wiadomo „Fortuna” specjalizuje się w produkcji piw niszowych, głównie ciemnych, dlatego też dla wielu amatorów „jasnego pełnego” była to sympatyczna odmiana.

Oprócz wspomnianej wcześniej degustacji przedstawiona została historia browaru oraz charakterystyka poszczególnych produktów. Dalsza część spotkania miała charakter panelu dyskusyjnego, podczas którego uzyskaliśmy odpowiedzi na większość nurtujących nas pytań. Pan Dariusz Piechowski opowiedział nam pokrótce o tradycyjnych metodach warzenia stosowanych w browarze, o problemach z jakimi na co dzień stykają się tak małe zakłady produkcyjne czy też w końcu o strategii dalszego rozwoju.

Mogliśmy się dowiedzieć, dlaczego tak trudno o klienta w najbliższym otoczeniu browaru i gdzie go szukać. Zapoznaliśmy się z najnowszą akcją promocyjną „Smoki w Krakowie” oraz innymi działaniami „Fortuny” mającymi na celu ugruntowanie pozycji browaru w zajmowanym przez niego segmencie rynku. Była to w końcu okazja dla hurtowników, aby porozmawiać o możliwości poszerzenia oferty, by piwo z Miłosławia na stałe zagościło w częstochowskich sklepach. O owocach tych rozmów przekonamy się pewnie w najbliższym czasie.

Członkowie Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego serdecznie dziękują Panu Dariuszowi Piechowskiemu za spotkanie, wyczerpujące odpowiedzi na pytania oraz możliwość zapoznania się z paletą „Smoków”. Przybyłych gości zapraszają do regularnego śledzenia działań Bractwa i uczestnictwa w jego spotkaniach.

Bartek Ryś