Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Spotkanie z Browarem Konstancin

14.12.2008
Spotkanie z Browarem Konstancin Spotkanie z Browarem Konstancin

Dnia 13 grudnia 2008 roku mieszkańcy Częstochowy mieli kolejną okazję zasmakować piwa z małego, regionalnego browaru. Tym razem członkowie Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego zaprosili na spotkanie przedstawicieli browaru z mazowieckiego Konstancina.

Spotkanie to tradycyjnie odbyło się w Bawarskiej Pijalni Piwa Bavarianhaus i miało charakter otwarty. Przybyli goście mogli poznać smak większości piw znajdujących się w ofercie browaru - tym cenniejsze to doświadczenie, iż na co dzień nie mają takiej możliwości. Poszczególne produkty zostały szczegółowo omówione. Cieszy fakt, że zrobione to zostało bardzo rzetelnie, Nasi goście, oprócz wymienienia niekwestionowanych atutów swoich piw, wskazali również to, co chcieliby w nich zmienić. Takie obiektywne podejście do tematu to rzecz rzadko spotykana w dzisiejszych czasach. Tym bardziej budzi szacunek i zachęca do sięgania po produkty Browaru Konstancin.

Jednak degustacja stanowiła tylko miły element bardzo interesującej prelekcji przeprowadzonej przez dyrektora generalnego browaru pana Aleksandra Wolaka. Nasz gość, poza tradycyjną prezentacją własnych produktów, bardzo wiele czasu poświęcił omówieniu ogólnej sytuacji na rynku piwnym. Szczegółowo zostały przedstawione problemy trapiące regionalne browary, wizje ich dalszego rozwoju jak i przewidywane kierunki zmian na polskim rynku piwnym. Można było usłyszeć, że małe browary nie są dla siebie konkurencją, a wręcz przeciwnie. W świetle przedstawionych opinii tylko ścisła współpraca małych regionalnych browarów i zawiązanie wspólnego frontu pozwoli na realną konkurencję z przemysłowymi molochami. Tylko połączone i skoordynowane działania sprawią, że polski rynek piwny będzie różnorodny i ciekawy. Małe Browary będą mogły dobrze prosperować, a nie tylko walczyć o przetrwanie.

Dalsza część spotkania miała charakter panelu dyskusyjnego. Szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi przybyłych gości tylko zachęcały do wykorzystania nadarzającej się okazji i poszerzenia swojej wiedzy na piwne tematy. Jako że żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, efekt ten wydaje się został osiągnięty.

Członkowie Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego serdecznie dziękują przedstawicielom Browaru Konstancin za poświęcony czas, interesujące spotkanie i możliwość zapoznania się z ich produktami.

Bartek Ryś