Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Spór o sprzedaż piwa na plaży

22.06.2005

"Głos Pomorza": Sprzedaż piwa na plaży? - Absolutnie nie - mówi szefowa Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - Czemu nie? - pyta z kolei rzecznik kołobrzeskiego ratusza.
Zdaniem Joanny Mikuły, dyrektorki Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, piwo na plaży jest niebezpieczne: - Wszystkie europejskie badania i raport Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że dostępność, czas dotarcia do punktu sprzedaży i cena wpływają na poziom konsumpcji. Im bliżej do piwa, tym większe spożycie. Większe spożycie oznacza większe zagrożenie dla zdrowia, szczególnie nad morzem. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości daje gminom wolną rękę w sytuowaniu piwnych ogródków, ale my promujemy te gminy, w których tworzy się strefy wolne od alkoholu.

Inne zdanie ma tej kwestii ma Piotr Pasikowski, rzecznik kołobrzeskiego ratusza: - Jeden piwny ogródek na plaży, bo tylko tyle będzie ich w tym sezonie, nie stanowi żadnego zagrożenia. Po pierwsze, jest usytuowany w miejscu, gdzie trudno się kąpać, po drugie, na stacjach benzynowych też sprzedaje się alkohol, a wcale nie oznacza to zachęcania kierowców do picia.

onet.pl

PAP, MFi