Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Śladami łowickich browarów

12.07.2014
Śladami łowickich browarów Śladami łowickich browarów

"Śladami łowickich browarów" to kolejna propozycja wycieczki Piotra Tomczyka, łódzkiego przewodnika i pasjonata historii browarnictwa. Wycieczka organizowana jest 20 lipca 2014 roku.

 Wycieczki, spacery i prelekcje Piotra Tomczyka od dawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Warto przypomnieć cykl spacerów związanych z historią browarnictwa łódzkiego, organizowany jesienią 2013 roku. Spacery te towarzyszyły pierwszej edycji współorganizowanego przez Bractwo Piwne festiwalu Offbeer. Wiosną 2014 roku, podczas drugiej edycji festiwalu Offbeer, Piotr Tomczyk zaproponował prelekcję na temat historii browarnictwa łódzkiego oraz wycieczkę do współczesnych i historycznych browarów w Zduńskiej Woli, Łasku, Skierniewicach i Bednarach.

 

Wycieczka "Śladami łowickich browarów" startuje z Łodzi w niedzielę, 20 lipca 2014 roku. Obejmuje postój w Brzezinach, gdzie Piotr Tomczyk przybliży historię tamtejszego piwowarstwa. W Łowiczu przewidziano spacer szlakiem dawnych browarów, a także wizytę na cmentarzu, przy grobie rodziny Rejnecke - najbardziej znanych łowickich piwowarów.

Kolejnym punktem programu jest wizyta w jednym z najmłodszych browarów rzemieślniczych - browarze Bednary Karoliny i Rafała Łopusińskich.

(Na podstawie informacji Piotra Tomczyka)