Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Silna piwna grupa

04.05.2005

Zakończył się ostatni etap integracji Grupy Żywiec z Brau Union Polska. Od poniedziałku browar Kujawiak w Bydgoszczy został formalnie włączony w struktury Grupy Żywiec.
Proces integracji obu spółek rozpoczął się w 2003 roku, po zmianach właścicielskich tj. po przejęciu przez koncern Heineken austriackiej grupy BBAG, właściciela Brau Union Polska.
Pierwsze działania integracyjne koncentrowały się na dystrybucji, organizacji i produkcji. Po zintegrowaniu sprzedaży oraz portfela marek zapadły decyzje dotyczące ostatecznego kształtu sfery produkcyjnej. Browar Kujawiak już od początku 2004 roku działał pod względem operacyjnym w Grupie Żywiec. Cały ubiegły rok został poświęcony na wprowadzenie nowych systemów sprawozdawczości i technik zarządzania. W dużym stopniu do struktur Grupy Żywiec została także dostosowana struktura zatrudnienia w browarze. Pod kątem potrzeb całej grupy przeprowadzono w Bydgoszczy nowe inwestycje (m.in. wymianę zbiorników do fermentacji i leżakowania piwa).
- Formalne włączenie browaru Kujawiak do Grupy Żywiec kończy trwający blisko dwa lata okres integracji pomiędzy naszymi spółkami. Jestem przekonany, że browar Kujawiak znajdzie godne miejsce w nowych strukturach. Grupa Żywiec jest największym producentem piwa w Polsce, zatrudnia ponad sześć tysięcy pracowników - mówi dyrektor browaru Kujawiak, Zbigniew Miesała. W ostatnich tygodniach zostało podpisane porozumienie z przedstawicielami pracowników browaru w Bydgoszczy.
Grupa Żywiec prowadzi prace nad umocnieniem pozycji rynkowej marki Kujawiak. Goszczący kilka miesięcy temu w Bydgoszczy prezes Grupy Żywiec zapowiedział, że Kujawiak ma dołączyć do najsilniejszych marek regionalnych w Polsce.
- Niezależnie od zachodzących zmian, jesteśmy firmą, która działa lokalnie i czuje się silnie związana z miastem. Na miarę naszych możliwości nadal będziemy starać się wspierać inicjatywy regionalne - dodaje dyrektor Miesała.
Grupa Żywiec poinformowała, że zakup Kujawiaka kosztował ją 39,4 mln zł.
Gazeta Pomorska

Gazeta Pomorska