Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Regionalne Smaki Piwne

14.06.2010

Z ogromnym zadowoleniem członkowie Bractwa Piwnego przyjęli wiadomość o reaktywowaniu procesu warzenia piwa w Browarze usytuowanym w Lwówku Śląskim.

Okazją do zaprezentowania świeżo uwarzonego piwa był Festiwal Smaków Regionalnych zorganizowany w tym mieście już po raz drugi. Pomysłodawcą imprezy jest pan Marek Jakubiak – nowy właściciel Lwóweckiego Browaru.

W tym roku formuła Festiwalu została poszerzona. Była to impreza dwudniowa. Znacznie zwiększyła się też ilość prezentowanych produktów. W dniach 11-12 czerwca 2010 można było skosztować kilkadziesiąt różnych piw z 26 browarów polskich, czeskich i niemieckich. Nie zabrakło również wspaniałych potraw regionalnych: serów, ciast, pierogów, blin.

Były też domowe nalewki i różne przetwory. Oprawę muzyczną zapewniały zespoły muzyczne i soliści. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Niewątpliwa atrakcją imprezy była możliwość zwiedzania Browaru. Specjalnie do tego celu przeznaczony bus przewoził pasażerów do obiektu a potem z powrotem na stadion miejski gdzie odbywała się impreza. Wielu chętnych skorzystało z tego zaproszenia. Goście zwiedzający Browar mieli okazję nabyć piwo z „pierwszej warki”, zapakowane w specjalnie na tę okazję przygotowanych kartonach z okolicznościowym nadrukiem.

Członkowie BP wyrażają nadzieję, że Festiwal Smaków Regionalnych na stałe zagości w Lwówku Śląskim, mieście z 800 letnią tradycją warzenia piwa.

Piwu cześć!
Kronikarz Piwny