Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Przesyłka z Czech

06.02.2006

Kilka dni po wyjeździe z Łodzi delegacji czeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Piwa do Bractwa Piwnego dotarł bardzo miły list. Przypomnijmy, grupa członków SPP uczestniczyła w uroczystościach związanych z przyznaniem tytułu Piwo Roku 2005 (28.01.2006). Piwosze z Czech przez trzy dni poznawali Łódź i „piwne” oblicze miasta. Poniżej przytaczamy niektóre fragmenty korespoondencji Tomasa Erlicha, przewodniczącego SPP.
Niestety, nie miałem po temu okazji wcześniej ale przyjmijcie, proszę, nasze wyrazy głębokiego współczucia i solidarności z ludźmi, na których spadł dach w Katowicach. W czasie drogi do domu dowiedzieliśmy się jak ogromna jest to tragedia.Solidaryzujemy się ze wszystkimi, których dotknęło to osobiście, ale i z Wami, ponieważ wiemy, że jest to tragedia dla wszystkich Polaków. W Czechach widzimy również wielkie poczucie solidarności, a zresztą jak Wiecie, Czesi jako pierwsi zgłosili chęć niesienia pomocy, głównie w postaci plazmy krwi. W oczywisty sposób jest to związane z bliskością do naszych granic w jakiej wydarzyła się ta okropna rzecz. Zginęli tam i nasi obywatele, ale głównie chodzi o to, jak bliscy jesteście nam Wy, Polacy.
Tu w Czechach naprawdę istnieje wielka solidarność wobec Waszego kraju i Waszego narodu. I to nie tylko wśród ludzi, którzy jak my mają tam swoich przyjaciół.

Pozwólcie mi w tym smutnym mailu odnieść się też i do kwestii naszej podróży do Was. Jak już zresztą dziękowałem, w formie sms, było nam u Was naprawdę pięknie i dobrze, i dziękujemy za wszystko, co dla nas przygotowaliście.
Tomas Erlich
Opracowanie: Bractwo Piwne