Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Przed Wielkim Kręgiem

28.03.2006

Sprawozdania roczne, sprawy formalne, procedury i komisje – tylko pozornie Wielki Krąg Bractwa Piwnego to nudna „nasiadówka”. W praktyce doroczne zebranie członków Towarzystwa Promocji Kultury Piwa to spotkanie ludzi z różnych stron Polski, długie rozmowy przy piwie i wspólne biesiadowanie. 22 kwietnia 2006 roku spotykamy się w Zgierzu.
Organizacja dorocznego Wielkiego Kręgu Bractwa Piwnego przypadła w tym roku Zgierskiej Kuźni Piwnej. Decyzję taką podjął poprzedni Wielki Krąg w Krakowie. Podczas spotkania nie może oczywiście zabraknąć spraw formalnych – takich jak sprawozdania poszczególnych organów Bractwa Piwnego. Jednak tylko pozornie są to najmniej ciekawe fragmenty zebrania. Zaprezentowane w ten sposób informacje pozwalają wszystkim członkom poznać osiągnięcia i plany poszczególnych Kręgów Lokalnych i Kapituły Bractwa Piwnego, a dzięki temu zaangażować się lub wspomóc określone działania.
Podczas tegorocznego Wielkiego Kręgu Bractwo Piwne będzie starało się między innymi wypracować kilka rytuałów biesiadnych, jakie mogłyby towarzyszyć przyjmowaniu nowych członków. Nie zabraknie oczywiście okolicznościowych pieśni biesiadnych.
Poza członkami Bractwa Piwnego ze wszystkich Kręgów Lokalnych do Zgierza dotrą prawdopodobnie przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji piwnych – zarówno konsumenckich, jak i producenckich. Wspólne degustacje i rozmowy – prowadzone już po zakończeniu części oficjalnej – na pewno przyczynią się do zacieśnienia przyjaznych stosunków. Spotkanie odbędzie się w zgierskim Klubie AgRafka.

Bractwo Piwne