Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Produkcja w byłym browarze w Braniewie

15.06.2004

Z wielomiesięcznym opóźnieniem ruszyła produkcja w dawnym browarze w Braniewie.
Od decyzji o zamknięciu browaru przez Grupę Żywiec minęło ponad półtora roku. Żywiec wynajął renomowaną firmę Ernst &Young, żeby znaleźć inwestora, który przejmie likwidowany zakład pracy. W obciążonym dużym bezrobociem Braniewie browar był jednym z największych pracodawców.

Pod koniec września 2003 roku firma Soki Dr Witt kupiła majątek byłego browaru. Inwestor zapowiedział, że do końca listopada 2003 zatrudni połowę ze 130-osobowej załogi. Obietnicy nie spełnił - produkcja została uruchomiona dopiero teraz, a pracę znalazły zaledwie 22 osoby.

- Nie rezygnujemy z naszych planów. Rozpoczęliśmy próbną produkcję wody mineralnej w szklanych opakowaniach. Za tydzień ruszy pełną parą. Instalujemy linię do rozlewania soków w opakowaniach kartonowych i linię do produkcji syropów w szklanych opakowaniach - powiedział "Gazecie" Zbigniew Tragarz, prezes spółki Grupa Dr Witt.

Poślizg w realizacji planów Tragarz tłumaczy technicznymi kłopotami z uruchamianiem linii produkcyjnych i trudnościami ze zdobywaniem rynku soków, który, jego zdaniem, jest w Polsce bardzo ubogi.

- Linia, którą zostawił nam Żywiec, była świetna, ale do produkcji piwa - komentuje Tragarz.

Prezes zapewnia, że firma nie rezygnuje też z planów dotyczących zatrudnienia.

- Zwiększymy zatrudnienie do 65 osób, ale w tej chwili trudno mi powiedzieć, kiedy to się stanie. Myślę, że jeszcze w tym roku. To perspektywa kilku miesięcy. Już w lipcu chcielibyśmy rozpocząć produkcję soków - prognozuje Tragarz.
Gazeta Wyborcza

Sławomir Sowula