Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Prezes nie odwołana, tylko przeniesiona

05.07.2008

Czwartkowe odwołanie zarządu Browarów Lubelskich „Perła”, w tym prezes Grażyny Łojko, było zaskoczeniem dla wszystkich. Firma podała do wiadomości, że prezes nie straciła stanowiska, tylko została przeniesiona na inne. Taką decyzję podjął nowy większościowy udziałowiec firmy: zagraniczny fundusz inwestycyjny.

Od 3 lipca na fotelu prezesa zasiada Robert Wiciński, który był menedżerem w lubelskim browarze. Na miejscu dotychczasowych członków zarządu: Marcina Borkowskiego i Jarosława Jasika, pojawili się Tomasz Semeniuk i Krzysztof Wójtowicz. W oficjalnym komentarzu do zmiany zarządu, nie ma zdania o zwolnieniu p. Łojko. – Jeffrey Robert Butcher, reprezentujący w radzie nadzorczej nowego większościowego akcjonariusza spółki, tj. amerykańsko-kanadyjski fundusz inwestycyjny Southbeach Developments Limited, zarekomendował kandydaturę dotychczasowej prezes zarządu, Grażyny Łojko na stanowisko doradcy spółki – informuje firma.

Sama zainteresowana też nie jest skłonna do obszernych komentarzy.

– Myślę, że nie ma co tu dodawać. Informacja spółki jest jasna: zarząd się zmienił. To powinno wystarczyć – mówi eksprezes Łojko.

Roszady kadrowe zdziwiły też środowisko producentów piwa. – Pani Łojko już nie jest prezesem? To przecież bardzo dobry zarządca – uważa Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Browarów Regionalncyh i właś­ciciel browaru „Kormoran” w Olsztynie. Olkowski dodaje, że niewiele osób, tak jak Grażyna Łojko, dbało o promocję naszego regionu, wspieranie tradycji browarniczych i budowanie dobrego wizerunku Lubelszczyzny i samej „Perły”. – Tak to niestety jest, że często nowi inwestorzy obsadzają wysokie funkcje wedle własnego uznania, często własnymi ludźmi, uważając, że tak będzie lepiej dla firmy – podkreśla.

PAF, Kurier Lubelski