Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Premiera piw AleBrowaru na pierwszych urodzinach Piwoteki Narodowej

15.05.2012
Premiera piw AleBrowaru na pierwszych urodzinach Piwoteki Narodowej Premiera piw AleBrowaru na pierwszych urodzinach Piwoteki Narodowej

W sobotę 04.05.2012 r., razem z innymi przybyłymi na uroczystość gośćmi, Bractwo Piwne świętowało pierwsze urodziny, mieszczącej się w samym sercu Łodzi, Piwoteki Narodowej.

A powody do świętowania były dwa. Pierwszy i zarazem najważniejszy to duży sukces Piwoteki, która pomimo krótkiego okresu działalności zdobyła masę zwolenników swoją bogatą ofertą wspaniałych i różnorodnych piw. Po drugie odbyła się premiera już drugiego działającego w Polsce browaru kontraktowego - AleBrowaru. Goście zostali poczęstowani trzema zaskakującymi trunkami, zarówno pod względem smakowym jak i wizualnym.

Pierwszy z nich to Rowing Jack. Piwo bardzo intensywnie chmielone (80 IBU), stworzone na bazie słodów Pale Ale, pszenicznego, wiedeńskiego i Carapils z dodatkiem amerykańskich odmian chmielu.

Następnie mieliśmy okazję spróbować Black Hope - czarną IPA. Piwo zainspirowane rozmowami w Piwotece Narodowej powstałe z połączenia smaku ciemnych słodów oraz wspaniałego aromatu amerykańskich chmieli.

I trzecia premiera, Lady Blanche - Witbier, z etykietą przedstawiającą kobietę z brodą, która wywołała wiele kontrowersji.

Piwna degustacja wraz z poczęstunkiem połączona była z dyskusją z założycielami AleBrowaru. Wśród wielu z zadanych pytań padło najważniejsze - kto jest głównym piwowarem. Wciąż jest to owiane tajemnicą, ale wkrótce poznamy odpowiedź. Urodziny nie mogą obyć się bez tortu. I tu również miłe zaskoczenie, kiedy podano tort na bazie chleba, twarożku, oraz warzywnych dodatków. Piwoteka zapewniła także wiele dodatkowych atrakcji, jak występ kabaretu czy piwne kręgle o czym mogą opowiedzieć pozostali goście. Życzymy Piwotece sto lat i jeszcze większych sukcesów!

Sara Maluchnik
Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego