Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Pracownicy Kujawiaka otrzymali wypowiedzenia

30.11.2006

Większość pracowników Browaru Kujawiak w Bydgoszczy dostała wypowiedzenia w pracy.

Przypomnijmy, Żywiec nie zgodził się na propozycję przedłużenia negocjacji z pracownikami o trzy miesiące. Browar będzie, więc zamknięty zgodnie z planami spółki, czyli od 1 stycznia przyszłego roku.

- Wyjaśniliśmy ostatecznie sprawę naszych odpraw - informuje Ryszard Borucki, szef Solidarności w Kujawiaku. - Jednak cały czas mamy nadzieję, że znajdzie się inwestor strategiczny.

- Umowy o pracę zostały rozwiązane, ale nadal jesteśmy otwarci na oferty inwestorów, które będą dla nas korzystne finansowo - podkreśla Krzysztof Rut, dyrektor ds. korporacyjnych w Grupie Żywiec.

Związkowcy z Kujawiaka mają różne pomysły ratowania browaru: - Jeśli są małe szanse na znalezienie jednego inwestora, może w takim razie kilku założyłoby spółkę - proponuje Borucki. Mówi też o utworzeniu spółki miejskiej. - Niestety, zgodnie z obowiązującymi przepisami, miasto nie ma prawa prowadzić działalności gospodarczej - wyjaśnia Zbigniew Cichowski, radca prawny w bydgoskim ratuszu. - Zakładane są spółki związane bezpośrednio z funkcjonowaniem miasta, na przykład wodne, kanalizacyjne, łączności, a browarnictwo nie mieści się w tej kategorii.

 

Gazeta Pomorska

 

Agnieszka Domka-Rybka