Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Praca w browarze

30.03.2004

Ponad 50 studentów ostatnich lat studiów spotkało się wczoraj z kadrą kierowniczą Browaru Bosman Szczecin. Część z nich ma tu szansę rozpocząć zawodową karierę.
- To już trzecia edycja programu stażowego „Prawdopodobnie najlepsi” - wyjaśnia Beata Holz, specjalistka ds. personalnych z grupy Carlsberg Okocim, do której należy szczeciński browar.

- Podobne sesje, jak ta w Szczecinie, odbywają się jeszcze w dwóch innych browarach grupy. W sumie bierze w nich udział ponad 150 osób wyselekcjonowanych z kilku tysięcy chętnych.

Z tej grupy w kolejnych etapach wyłonionych zostanie dwadzieścia kilka osób, którym Carlsberg Okocim zaproponuje najpierw półroczne staże. Ci, którzy się sprawdzą, zostaną zatrudnieni w grupie.

- Jestem zainteresowana pracą w laboratorium, analityką mikrobiologiczną - mówi Kamila Góral, studentka V roku biotechnologii Akademii Rolniczej.

Piotr Wróblewski jest studentem IV roku wydziału elektrycznego Politechniki Szczecińskiej. Chciałby kierować wydziałem automatyki. Myśli też o zarządzaniu produkcją.

- Szukam praktyki, interesuje mnie np. dział utrzymania ruchu, produkcja - podkreśla. - Start w światowym koncernie, lub w związanym z nim zakładzie traktuję jako inwestycję, start do kariery. Znam angielski, niemiecki. Języki nie są więc dla mnie barierą.

Kierownicy poszczególnych wydziałów Bosmana byli przez cały dzień do dyspozycji młodych ludzi. Potencjalni browarnicy zwiedzali też część biurową i produkcyjną zakładu oraz laboratorium.

- Kolejny etap rekrutacji zaplanowaliśmy na połowę kwietnia - dodaje Beata Holz. - W tej części weźmie udział około 60-70 młodych ludzi wyłonionych podczas spotkań w Szczecinie, Brzesku i Sierpcu. Na półroczne staże może liczyć 20-25 osób.

Szczęśliwcy dowiedzą się o tym jeszcze w maju. W czerwcu rozpoczną staże.

Głos Szczeciński

Piotr Jasina