Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Poparcie dla Zwierzyńca

18.05.2009
Poparcie dla Zwierzyńca Poparcie dla Zwierzyńca

Opracowana przez Piwoszy związanych z portalami Piweczko.org i Browar.biz oraz z Bractwem Piwnym petycja w sprawie polityki wobec browaru Zwierzyniec przekazana została adresatom: zarządowi Perły Browarów Lubelskich SA i Starostwu Powiatowemu w Zamościu. Petycję, zamieszczoną na stronach Piweczko.org podpisywaliśmy ponad miesiąc. Na poparcie akcji zdecydowało się ponad 2 tysiące osób, wielokrotnie więcej zapoznało się z treścią naszego pisma. Poniżej publikujemy statystykę odwiedzin stron z petycją, opracowaną przez Piotra Wójcika z portalu Piweczko.org.

Ogółem petycję przeczytało 6541 osób, z czego zechciało ją podpisać 2015. Potwierdzonych i prawidłowych podpisów zliczyliśmy 1815. Ponad 200 przypadków braku weryfikacji to albo próba użycia niedziałających adresów mailowych lub też literówek. 

Wyświetleń petycji naliczyliśmy w sumie 29.118 z czego samych wejść było 23.086 (różnica to powtórne przeglądanie podczas tej samej sesji).

11.894 wejścia były z poziomu strony piweczko.org lub poprzez wpisanie bezpośrednio w przeglądarkę (ew. także jako kliknięcie w link w mailu w programie pocztowym lub w komunikatorze), 7.106 wejść to zasługa akcji jaką zrobił ART na browar.biz, 5.000 (prawie) to wejścia z różnych webmaili różnych dostawców skrzynek (tu zapewne znowu zadziałał po części mailing ART'a, oraz przekazywanie sobie linku pocztą pantoflową przez tych, którzy już podpisali), 577 wejść z „obywatela” 573 z zaindeksowania w google, 514 z Bractwa Piwnego.

Pozostałe źródła zanotowały poniżej 300 przeklików. W sumie petycję odwiedzali internauci na podstawie 153 różnych referujących źródeł, w tym 45 z nich miało wskaźnik odrzucenia 0.00% (co oznacza, że internauta nie tylko przeczytał petycję ale przeszedł gdziekolwiek dalej na stronę: najprawdopodobniej kliknął w "podpisz petycję".) Spośród stron, które miały ponad 200 przeklików, Bractwo Piwne oraz browar.biz zanotowały równie fantastyczny wskaźnik BR: 9,23% i 14,73%.
 

Opracowanie: Piotr Wójcik, Piweczko.org