Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Podkowa dla Bractwa

11.12.2004

Statuetka w firmie podkowy to wyróżnienie, jakie Bractwo Piwne otrzymało od Zgierskiej Kuźni Piwnej. Działająca w Zgierzu Kuźnia jest organizacją konsumencką o podobnym do Bractwa Piwnego charakterze. Zrzesza miłośników kultury piwnej. Doroczne wyróżnienie – w formie podkowy – to jedna z form działalności Kuźni.
Podkowa z wpisaną w nią nazwą Zgierskiej Kuźni Piwnej umieszczona jest na postumencie, informującym, iż przyznano ją właśnie Bractwu Piwnemu. Zgierscy Piwosze podkowę przyznają raz w roku. Ta, którą uhonorowali Bractwo, jest drugą w historii Zgierskiej Kuźni Piwnej. Przed rokiem podobna podkowa wręczona została właścicielowi Baru Kuźnia, w którym spotykają się członkowie Zgierskiej Kuźni Piwnej.
Współpraca Bractwa z Piwoszami ze Zgierza rozwija się praktycznie od początku istnienia Kuźni Piwnej. Członkowie obu organizacji uczestniczą w spotkaniach i uroczystościach organizowanych zarówno przez Zgierską Kuźnię Piwną, jak i Bractwo Piwne.
W uzasadniającym przyznanie podkowy dyplomie członkowie Zgierskiej Kuźni Piwnej szczególnie dziękują za współpracę Markowi Sulidze z Kręgu Łódzkiego Bractwa Piwnego, który swoim doświadczeniem wielokrotnie wspomagał organizację niektórych przedsięwzięć w Zgierzu.
Bractwo Piwne gorąco dziękuje za wyróżnienie.

Bractwo Piwne