Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Po piwie nie jadę

09.11.2006

Producenci i konsumenci piwa będą w Łodzi promować odpowiedzialne zachowania po wypiciu alkoholu. Akcja „Prowadzący – niepijący!” prowadzona będzie w kilkudziesięciu lokalach.

Ma przekonać, że nawet po małym piwie nie wolno prowadzić auta – wyjaśnia Danuta Gut ze Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego.

„Nie tylko pozwalamy jednemu z naszych przyjaciół, który wypił pół piwa, jedno piwo – żadna dawka alkoholu nie jest dobra – i próbuje nie tylko sam odwieźć się do domu, ale również często wsiadamy, godząc się na to.”

Producenci piwa – wspólnie z konsumentami – Bractwem Piwnym – chcą pokazać, że w każdej grupie jest ktoś, kto może być trzeźwy i odwiezie pozostałych.

„Jest bardzo ważne, żeby właśnie te osoby, które znajdą się w miłym towarzystwie, nie były tymi osobami, którym w jakimś sensie się nie udało tego wieczora i one maja nie pić. Żeby były szczególne w danej knajpie, jako te osoby wyróżnione jako te, które kształtują właściwe podejście i właściwe postawy.”

Rozpoczynająca się w Łodzi akcja ma charakter pilotażowy. Wypracowane tu rozwiązania będą potem stosowane w innych miastach kraju.

Radio VOX

 

AK