Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Po Biesiadzie nad Pająkiem

21.09.2005

Biesiada Piwna w Konopiskach, nad zalewem Pająk, odbyła się wedługzapowiedzi. Dzień był słoneczny, rześki, pogoda dopisała. Stąd nie zabrakło też wyśmienitych humorów.
Otwarcie imprezy (18.09.2005) przewidziane było na godzinę 15, ale już od wczesnego przedpołudnia, na placu przeznaczonym na tańce, hulanki i swawole krzątała się ekipa Bractwa Piwnego z Częstochowy. Sprawnie stanął namiot, w cieniu którego Bractwo Piwne uchylało rąbka tajemnicy warzenia piwa. Na palniku gazowym rozgrzewał się potężny gar z wodą, która po jakimś czasie miała dać początek złocistemu napojowi, ku czci którego wszyscy się zgromadziliśmy. Nie zabrakło opowieści o warzeniu piwa, każdy zainteresowany mógł dotknąć i powąchać chmielu, słodu, upajać się zapachem unoszącym się z warzelnego gara.
Dużą atrakcją były konkursy związane z piwem: a to mielenie słodu na czas, a to kapslowanie butelek, a to picie piwa przez rurkę - także na czas. Ciągłym zainteresowaniem cieszyła się zabawa z rzucaniem metalowych kółeczek na równiutko ustawione, w szyku iście bojowym, butelki z piwem.
Mnóstwo było osób, i tych małych i dużych, młodszych i starszych, które chciały sprawdzić celność swych rzutów.
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się degustacja piw domowych - jakież było zdziwienie nierzadko, że piwo można, a nawet warto warzyć domowym sposobem.
Miłej zabawie sprzyjała obecność browaru Gab. Z przyjemnością można było zakupić niepasteryzowane lane piwo i wypić je pod browarowymi parasolami, przysłuchując się muzyce płynącej ze sceny.
Sekcja Straży Pożarnej z Gminy osobiście nadzorowała rozpalenie ogromnego ogniska, gdy imprezowiczów zastał już zmrok i wieczorny chłód. Zabawa trwała więc dalej.
Zakończyła się zaś pomyślnie, spokojnie, radością i śpiewem.

Szczególnie chcieliśmy podziękować:
- Browarowi GAB, z którym cały czas utrzymujemy wspaniałe kontakty, za podarowanie piwa, które cieszyło uczestników wielu konkursów;
- Browarowi na Jurze, którego złocisty napój zwiększył pule nagród;
- Browamatorowi za dostarczenie produktów do warzenia piwa;
- Gminie Konopiska bez, której ta impreza nie miała by miejsca.

Do następnego takiego spotkania! Piwu cześć!
Częstochowski Krąg Lokalny