Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwu cześć w silnym uścisku

24.01.2006

Trwa wymiana korespondencji między Bractwem Piwnym, a Stowarzyszeniem Rezmiosła Piwowarów Argentyny. Przypomnijmy, że argentyńscy piwosze nawiązali z Bractwem kontakt kilkanaście tygodni temu. Pisalismy o tym w dziale „Między kuflami” w listopadzie 2005 roku. Dzięki ostatniemu listowi, jaki Bractwo otrzymało, udało się wyjasnić kilka niezrozumiałych kwestii – przede wszystkim - czy Stowarzyszenie Rzemiosła Piwowarow jest organizacją zrezszającą piwowarów domowych, czy też warzących piwo komercyjnie. Poza tym list zawiera aktualizację danych adresowych oraz – informacja równie miła, co zaskakująca – potwierdzenie członkostwa Wielkiego Mistrza Zbigniewa Olobry w argentyńskim stowarzyszeniu!Poniżej prezentujemy treść korespondencji.
Co do pytania, odnośnie Rzemiosła Piwowarów, które zadałeś, to skupiamy zarówno bardzo małych producentów piwa wytwarzających po 400 litrów miesięcznie jak i małych gigantów produkujących 260.000 litrów piwa miesięcznie. Widzisz więc, jak bardzo duży jest to rozrzut

Jeżeli pytasz o moją własną firmę, to jestem w budowie małej fabryczki produkującej 30.000 litrów miesięcznie (1000 litrów dziennie). Kosztuje mnie to sporo czasu i pieniędzy, ale któregoś dnia, jeżeli Bóg pozwoli, to ją skończę, a niewiele mi już brakuje.

Widzę że Państwo także skupiają kolekcjonerów.

Przewodniczącym „Colcer” Stowarzyszenia Argentyńskich Kolekcjonerów Piwnych jest Pan Juan Carlos LOPEZ ALMENDROS, który należy do naszego stowarzyszenia jako członek honorowy i udziela się również jako członek Komisji Etyki.

Chciałbym powiedzieć że podczas ostatniego spotkania zarządu postanowiliśmy ustanowić cię - Zbigniewa Olobrego - członkiem honorowym naszego stowarzyszenia.

Chciałbym także dokonać pewnego sprostowania co do adresu naszej strony, webmaster, który się nią zajmuje dokonał pewnych modyfikacji i żeby pozostała naszą własnością, musimy zmienić nazwę.

Będzie to : www.cervezas-argentinas.com.ar


Jeżeli jakąś informację dotycząca waszej działalności chciałbyś zamieścić u nas to, prześlij ją do mnie, a ja ją umieszczę na naszej stronie i roześlę naszą prywatną pocztą mailową, skupiającą ponad 160 małych producentów piwa.

Chciałbym także abyś wiedział, że wasze stowarzyszenie zostanie umieszczone na naszej nowej stronie jako stowarzyszenie zaprzyjaźnione, na której znajdzie się także link do Państwa strony. Chcielibyśmy również aby link do naszej strony znalazł się również na waszej stronie .

Tutaj w Argentynie skupisko Polaków jest bardzo liczne, spróbuję aby skontaktowali się z tobą producenci piwa pochodzenia polskiego lub ich potomkowie, którzy zamieszkują nasz kraj.

Niektórzy z nich produkują bardzo dobre piwo na północy prowincji Misiones.

Przesyłam ci jak to jest w zwyczaju argentyńskim

Silny uścisk piwowara

Alberto Juan BAIRGIAN
Prezes

Opracowanie: Bractwo Piwne