Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwosze bronią browaru

11.05.2009

Piwosze z Łodzi, a także spoza naszego miasta chcą uratować browar w Ziwerzyńcu. Oto informacja, jaką dostarczyli nam przedstawiciele łódzkiego Bractwa Piwnego, szczerze zaniepokojeni losem browaru z wieloletnią tradycją.

Od kilku miesięcy w mediach pojawiają się informacje o zaprzestaniu produkcji piw w Zwierzynieckim browarze, co - zdaniem konsumentów i koneserów piwa najwyższej jakości - byłoby ogromną stratą dla polskiej kultury piwnej. Browar w Zwierzyńcu szczyci się ponad 200-letnią historią, warzone w nim piwa, zwłaszcza w ostatnich latach, szczególnie wyróżniają się na tle masowej produkcji wielkich piwnych gigantów. Dowodem na to są liczne medale zdobywane przez piwa ze Zwierzyńca na konsumenckich i profesjonalnych konkursach jakości.
Niezrozumiała dla piwoszy polityka Perły Browarów Lubelskich SA, dzierżawcy browaru w Zwierzyńcu oraz władz samorządowych powiatu zamojskiego skłoniła konsumentów do wystosowania petycji w tej sprawie. Przed miesiącem petycja opublikowana została na stronach internetowych: browar.biz, piweczko.org i bractwopiwne.pl. Internauci, po zapoznaniu się z treścią pisma, mogli wyrazić swoje poparcie dla zawartego w nim stanowiska. Teraz petycja w obronie browaru Zwierzyniec trafi do adresatów.

(ak) SuperFakty.pl