Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwo z "Kiepskich", piżama z "M jak miłość"?

15.03.2006

Pasjami oglądasz seriale? W Ameryce mógłbyś chodzić w takiej samej pidżamie jak ulubiony bohater serialu. W Polsce jeszcze długo nie.
(...)
W Polsce nadawcy nawet nie myślą o tego typu przedsięwzięciach, bo i po co. W zeszłym roku nasz rynek reklamy telewizyjnej wzrósł o prawie 12 proc., a urządzenia do omijania reklam - jak dobrze znane Amerykanom TiVo - nie są u nas na razie popularne. Dlatego jeśli rodzime stacje w ogóle myślą o handlu produktami z ekranu, to tylko takimi, które wzmocnią marki ich produkcji. Do tej pory ich przygody z handlem nie kończyły się wielkimi sukcesami. Wkrótce po tym, jak Polsat zaczął emitować serial "Świat według Kiepskich", w sklepach pojawiło się ulubione piwo głównego bohatera - Mocny Full w charakterystycznej żółtej puszce. Zaczął je produkować na własną rękę jeden z lokalnych browarów. Ale po roku przestał - domagał się tego producent serialu, a poza tym przestało się opłacać.
(...)
Ferdynand Kiepski ze swoim piwem. W 1999 r. produkcję Mocnego Fulla na własną rękę rozpoczął browar Kiper z Piotrkowa Trybunalskiego. Początkowo był to strzał w dziesiątkę. - Po kilku miesiącach naprawdę dobrej sprzedaży entuzjazm klientów osłabł i zdecydowaliśmy się wycofać piwo z rynku - mówi Paweł Ostrowski, dyrektor handlowy browaru.

Gazeta Wyborcza

Tomasz Grynkiewicz