Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwo olsztyńskiego Juranda w obwodzie kaliningradzkim

22.04.2004

Kilka tysięcy hektolitrów piwa sprzeda do końca roku do obwodu kaliningradzkiego Browar Jurand w Olsztynie. Wkrótce piwo pojawi się także na stacjach benzynowych Shella i Orlenu w Polsce. Jurand sprzedaje już piwo na stacjach Orlenu w Niemczech.
Dwa tygodnie temu Jurand podpisał kontrakt na dostawy piwa do obwodu kaliningradzkiego. Opiewa on na sprzedaż do końca roku kilku tysięcy hektolitrów piwa.

"Dwa tygodnie wydają się bardzo owocne, a kontrakt podpisano na kilka lat" - powiedział PAP w czwartek prezes zarządu Browar Jurand Aleksander Roda.

Kierownictwo browaru nie obawia się, że po 1 maja piwo niemieckie i czeskie będzie stanowić bardzo silną konkurencję dla piwa z jego browaru.

"Jesteśmy daleko od granicy południowej i zachodniej, poza tym 2 lata temu zmieniliśmy strategię. Postawiliśmy na piwo niszowe: czarne, imbirowe, smakowe. Schodzimy w ten sposób z drogi dużym koncernom światowym" - zaznaczył Roda.

Piwo z Juranda bierze udział w miesięcznej akcji sprzedaży produktów spożywczych z Warmii i Mazur w sklepach zlokalizowanych na stacjach benzynowych Orlenu w Niemczech. Wraz z innymi artykułami z tego regionu jest sprzedawane na 30 stacjach w Berlinie, Hamburgu i okolicach Zagłębia Ruhry.

"W Niemczech będziemy w stanie konkurować z niemieckimi browarami, ponieważ w momencie eksportu płacimy stawkę akcyzową w kraju przeznaczenia, czyli niemiecką, która jest 2,5-krotnie niższa niż w Polsce" - podkreślił Roda.

Zaznaczył, że od przyszłego tygodnia browar będzie sprzedawał swoje piwo na 220 stacjach benzynowych Shella w całej Polsce oraz od połowy maja na 132 stacjach Orlenu w województwach kujawsko- pomorskim i warmińsko-mazurskim.
Polska Agencja Prasowa

MN