Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwo na wydmach

28.09.2005

Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, jakie w sobotę, 1 października 2005 roku, odbęda się nieopodal Łasku w województwie łódzkim, to „małe piwo” w porównaniu z prawdziwą atrakcją tego dnia. Zmaganiom kierowców i ich maszyn towarzyszyć będzie – po raz pierwszy prezentowane publicznie – piwo z Browaru Koreb w Łasku.
Właściciele Browaru Koreb, utworzonego na bazie rozlewni piwa Piwomar, zdecydowali, że właśnie 1 października pochwalą się swoim osiągnięciem. A rzeczywiście jest się czym chwalić. Ostatnie lata obfitują wyłącznie w doniesienia o likwidacji kolejnych browarów, o nowo powstających (poza restauracyjnymi) jakoś się nie słyszy.
Wydaje się, że prezentacja piwa w trakcie zawodów samochodów i motocykli terenowych to bardzo dobry pomysł. Wprawdzie kierowcy-zawodnicy na degustację się pewnie nie skuszą, ale impreza powinna przyciągnąć tłumy spragnionych kibiców. Samochody terenowe jeździć będą na terenie dawnej kopalni piasku, wytyczone tam trasy uchodzą za jedne z najbardziej widowiskowych w Polsce. Pierwsza sobota października będzie więc znakomitą okazją do rodzinnych pikników, którym musi towarzyszyć piwo z lokalnego browaru.
Nie zabraknie tam również Bractwa Piwnego – kilkunastoosobowa delegacja Kręgu Łódzkiego pojawi się na imprezie „Wydmy Łaskie”, przede wszystkim – aby spróbować najnowszego w tym momencie produktu w kraju, a przy okazji – przyjrzeć się motoryzacyjnym zmaganiom.


Krąg Łódzki Bractwa Piwnego