Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwo herbowe

03.04.2001

Umieszczaniem herbu miasta na produktach handlowych zajmie się komisja rady miejskiej - postanowili podczas ostatniej sesji namysłowscy radni.
Według nich komisja ma w przyszłości doprowadzić do skrócenia ewentualnych debat: czy i komu przyznawać prawo do posługiwania się miejskim godłem. Wcześniej radni gorąco dyskutowali nad wyrażeniem zgody na umieszczenie herbu miasta na kilku rodzajach piwa produkowanych przez miejscowy browar. Firma zwróciła się o takie pozwolenie.
Członkowie zarządu gminy, przedstawiając rajcom odpowiednie projekty uchwał w tej sprawie, argumentowali, że rozpowszechnianie wizerunku Namysłowa za pomocą piwa to nic innego jak tylko doskonała i darmowa reklama miasta. Krzysztof Kuchczyński, burmistrz Namysłowa i przewodniczący zarządu miasta, wyjaśniał, że taki efekt przyniesie właśnie umieszczenie znaku na towarach wytwarzanych przez browar - firmę od wieków związaną z ziemią namysłowską. Radnego Zdzisława Karczewskiego interesowała sprawa jakości produkowanego tam piwa. Zastanawiał się, czy ewentualne pogorszenie jego jakości w przyszłości nie wpłynęłoby negatywnie na wizerunek miasta.
Ostatecznie dyskusję zamknął pomysł zgłoszony przez radnego Sławomira Wypchło, który zaproponował, aby opiniowaniem wyrażania zgody na posługiwanie się herbem miasta zajęła się istniejąca już komisja ds. nadawania tytułów i odznaczeń zasłużonym obywatelom gminy. Radni zaakceptowali ją jednogłośnie.
Zdecydowali również o umieszczaniu przez browar herbu miasta na swoich produktach, bez kierowania tej sprawy do komisji.
Według Krzysztofa Kuchczyńskiego komisja to właściwe miejsce do prowadzenia sporów w sprawie umieszczania herbu miasta na towarach. - Jeżeli ktoś zwróci się do nas o wyrażenie zgody na wykorzystanie herbu, komisja dokładnie go sprawdzi i przedstawi radnym i zarządowi gotowe wioski. Wówczas z podjęciem decyzji nie powinno być już problemów, ponieważ każdy będzie miał czarno na białym argumenty "za" i "przeciw" w tej sprawie - podkreśla burmistrz. Zapytany o wynagrodzenie dla członków komisji, burmistrz odpowiada, że praca w tym gremium jest społeczna. - Nie ma za to żadnego wynagrodzenia - dodaje Kuchczyński.

Nowa Trybuna Opolska

Drat