Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwo dla wybranych

28.04.2006

Puby i kluby w Wielkiej Brytanii wypowiedziały wojnę pijanym klubowiczom. W piątek ruszyła akcja po hasłem "In Touch" (w kontakcie), której celem jest wyeliminowanie awantur powodowanych przez podchmielonych gości - informuje agencja AFP.
Pomysł jest prosty - każdy kto przekracza próg pubu lub nocnego klubu pozostawia przy wejściu swoje odciski palców. Na razie nowatorski system wprowadzono w sześciu lokalach w południowo-zachodniej Anglii.

Klubowicze, którzy zgodzą się wziąć udział w tym przedsięwzięciu zostaną umieszczeni w systemie komputerowym. Odcisk palca wskazującego wraz ze zdjęciem "wybrańca" zostanie udostępniony wszystkim klubom, które mają dostęp do systemu.

- System identyfikuje osoby, które już sprawiały kłopoty - mówi w rozmowie z AFP sierżant Jackie Gold z angielskiej policji.

- Jeśli ktoś rozrabia w jednym pubie i zostanie z niego wyproszony, zanim zdąży dojść do kolejnego, system przekaże informację o nim i jego zachowaniu dalej. W ten sposób obsługa lokalu, do którego zmierza "awanturnik" będzie mogła odpowiednio zareagować - dodaje Gold.

Każdy zarejestrowany w systemie nie będzie już potrzebował dokumentu tożsamości przy wchodzeniu do klubu. Zastąpi go odcisk palca.

Interia.pl

(INTERIA.PL)