Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwo bez granic

25.01.2005

Zacieśniają się kontakty między czeskimi i polskimi piwoszami. W najbliższą sobotę – 29 stycznia – w samo południe podpisana zostanie umowa o współpracy między czeskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Piwa a polskim Towarzystwem Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne.
Umowa o współpracy między organizacjami zrzeszającymi konsumentów piwa z obu krajów mają charakter formalny. Służyć ma przede wszystkim zacieśnianiu i pogłębianiu i tak bliskich kontaktów między piwoszami. Z pewnością też przysłuży się rozwojowi obu organizacji.
Piwosze związani z Bractwem Piwnym gościli w Czechach w listopadzie, kiedy to Stowarzyszenie Przyjaciół Piwa przyznawało tytuły Piwa Roku Republiki Czeskiej.
Teraz Bractwo Piwne gościć będzie delegację członków czeskiej organizacji piwnej, którzy wezmą udział w uroczystościach nadania polskiej wersji Piwa Roku.
Wcześniej szefowie stowarzyszeń – Tomasz Erlich ze Stowarzyszenia Przyjaciół Piwa oraz Zbigniew Olobry z Bractwa Piwnego – podpiszą porozumienie o współpracy. Podpisanie umowy odbędzie się w obecności Konsula Republiki Czeskiej, Milana Peprnika.

Bractwo Piwne