Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwo Zawisza ma zniknąć

27.10.2006

Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza ma w trybie natychmiastowym zerwać umowę z Browarem Grudziądz.

Tak zdecydował wczoraj zarząd Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza. Choć działacze CWZS wydali tylko oficjalny komunikat i nie chcieli go komentować, to wiadomo, że najważniejszym argumentem było to, iż umowa Stowarzyszenia z Browarem jest, według C-WZS, niezgodna z prawem.

Przypomnijmy: piwo "Zawisza" można od tygodnia nabywać w bydgoskich sklepach. Z dnia na dzień coraz więcej punktów decyduje się sprzedaż. Jego producent Browar Grudziądz początkowo chciał związać się z CWZS, ale do podpisania umowy nie doszło. - Owszem, zwrócili się do nas przedstawiciele Browaru, ale po dłuższych konsultacjach zrezygnowaliśmy ze współpracy. Chodzi o to, że jedną z działalności, jaką prowadzimy, jest szkolenie dzieci i młodzieży. Reklama tego typu produktu byłaby chyba niemoralna. Uznaliśmy, że ewentualne, zresztą bardzo niskie zyski z tej współpracy, nie są warte marki, jaką ma Zawisza - mówił przed tygodniem Sebastian Chmara, prezes CWZS.

To co nie udało się z całym klubem, powiodło się ze Stowarzyszeniem Piłkarskim Zawisza, którego zespół występuje na co dzień w IV lidze. Działacze tego ostatniego współtworzyli nawet logo nowego produktu. Z jego sprzedaży 8 (za piwo Premium) i 10 groszy (za Mocne) za każdą butelkę miało wpływać na konto SP. - Te kwoty przeznaczane byłyby na działalność statutową Stowarzyszenia - mówi Maciej Pietrzak, prezes SP Zawisza.

Wczoraj nie chciał on komentować decyzji władz nakazującej mu zerwanie umowy. - W poniedziałek mamy zarząd i wtedy podejmiemy decyzję. Na razie nie chciałbym teraz wypowiadać się na ten temat. Na pytanie czy Stowarzysznie odwoła się od decyzji CWZS odpowiada. - Istnieje taka szansa. Być może zwiążemy się w Browarem w trochę innej formie. Teraz zdecydowanie za szybko na konkretne decyzje.
 

Gazeta Wyborcza

 

woj