Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwny savoir-vivre według SABMiller

06.02.2008

Czy wypada pić piwo na spotkaniu biznesowym? Czy podaje się tego rodzaju napój podczas rodzinnego obiadu czy na weselu?

SABMiller spytał Europejczyków o to, która z okazji jest właściwa dla picia piwa.

Picie piwa na spotkaniach biznesowych lub na imprezach jest stosunkowo mile widziane w Szwecji (47 proc. respondentów), Hiszpanii (43 proc.) i Danii (42 proc.). Piwo przy takich okazjach inaczej postrzegane jest w Holandii (15 proc.), na Węgrzech (18 proc.), Słowacji (19 proc.), a także w Polsce (22 proc., taki sam wynik mają Włosi).

Znaczniej bardziej polularne i tolerowane jest picie piwa podczas rodzinnego obiadu w domu. Większość badanych Duńczyków (95 proc.), Węgrów (94 proc.), Rumunów (94 proc.), Szwedów (91 proc.) i Czechów (90 proc.) uważa to za sytuację właściwą. Badani Holendrzy (57 proc. odpowiedziało twierdząco), Polacy (66 proc.) i Belgowie (68 proc.) nie są w tej sprawie tak zgodni.

Czy wesele to właściwa okazja do wypicia piwa? Respondenci z Włoch (23 proc. odpowiedziało twierdząco) mają na ten temat inne zdanie, niż Duńczycy i Holendrzy (89 proc.). Nie jest temu tak przychylna również Rosja, gdzie za piciem piwa na weselu opowiedziało się 25 proc. badanych. Polska w tym "sporze" jest mniej więcej po środku (57 proc.).

Dane pochodzą z raportu SABMiller "Europejska kultura picia piwa".
 

A. Godziuk, MediaRun.pl