Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwny koniec karnawału

17.02.2010

Tegoroczny karnawał członkowie Kręgu Łódzkiego zakończyli mocnym akcentem. W miniony piątek (12.02.2010) kilkudziesięcioosobowa grupa bawiła się w gościnnych progach Muzeum Kinematografii. O oprawę muzyczną zadbał aktualny sympatyk BP – Michał. Można było potańczyć w rytm muzyki z różnych epok. Każdy znalazł coś dla siebie. Jak na imprezę Bractwa Piwnego przystało, nie zabrakło złocistego trunku. Zadbał o to sponsor – Browar Staropolski. To właśnie piwo ze Zduńskiej Woli degustowali podczas zabawy uczestnicy imprezy. Niewątpliwą atrakcją wieczoru było pieczone prosię nadziewane kaszą.

Bracia Piwni wykazali się niezwykłą pomysłowością w przygotowaniu karnawałowych strojów. Ich wysiłki zostały docenione burzliwymi oklaskami.

Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Artur, który wcielił się w postać Wróżki. Nieznacznie mniej głosów zdobył Marcin przebrany za Cecylię. Trzecie miejsce przypadło w udziale Tomkowi w stroju Rycerza.

Można jedynie ubolewać , że w finałowej trójce zabrakło pań. Siostry Piwne mają teraz dokładnie rok na przygotowanie odpowiednich strojów, bo należy domniemywać, że karnawałowa zabawa wejdzie na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez Krąg Łódzki.


Piątkową imprezę urozmaicały konkursy zręcznościowe oceniane przez szacowne Jury. Było więc ustawianie puszek piwnych w piramidkę, trafianie długopisem do butelek a także picie piwa przez słomki.


Wszystkim uczestnikom zabawy towarzyszył wspaniały, karnawałowy nastrój.

Małgorzata Jaros