Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwno-piłkarska wystawa

06.06.2006

Informacja - zaproszenie dotyczące najnowszej wystawy czasowej Tyskiego Muzeum Piwowarstwa dotarło do Bractwa Piwnego. Poniżej publikujemy treść komunikatu na temat ekspozycji.
Etykiety, podstawki, puszki i otwieracze, ale również piłka, szalik, czy koszulka sygnowana nazwą piwa czy browaru. Esencja związków piłki kopanej ze złocistym trunkiem w formie zbiorów piwnych kolekcjonerów w sam raz na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Gratka dla oka tych, którzy chcieliby przekonać się o tym, że między piwem, a piłką nożną jest więcej związków niż szacowny smakosz kibicujący naszym przed ekranem telewizora . Nowa wystawa w Tyskim Muzeum Piwowarstwa do odwiedzania od 10 czerwca do 31 sierpnia br.

Wystawa składa się z przedmiotów, które pochodzą z prywatnych kolekcji śląskich birofilów: Anny i Piotra Machała, Izy i Adama Barczyk, Marka Brandysa, Macieja Kobylińskiego, Krzysztofa Lisowca, Tomasza Podolskiego, Dariusza Jędryczko i Aleksandra Oleksiewicza. Wkład w wystawę ma również barman Muzeum Piwowarstwa – Jacek Składan, który choć kolekcjonerem nie jest, przekazał limitowane futbolowo-piwne piłki.

Wystawa będzie dostępna tylko dla pełnoletnich zwiedzających od 10 czerwca do 31 sierpnia br. w godzinach otwarcia Muzeum, bez konieczności rezerwacji, czyli w poniedziałki (14-18), wtorki (10-14),środy (12-18), czwartki (10– 18), piątki (10-20) i soboty (10-17) Wstęp wolny.


Opracowanie: Bractwo Piwne