Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwko za 4 tysiące złotych

23.07.2004

SKLEP, JAKICH MAŁO.250 rodzajów piwa z każdego kontynentu, karafka w kształcie miniaturki kadzi z piwem za 4 tys. złotych, okazjonalne kufle i szklanki - to oferta Piwiarni Gambrynus.
Sklep proponuje piwa z całego świata - najwięcej rodzajów pochodzi z Belgii, Niemiec, Francji, Ghany, Kenii, Japonii i Meksyku, a także z Polski. Dostępne są tu różne gatunki piwa - m.in. pils, lager. piwo pszeniczne czy porter.

W Gambrynusie można także kupić 4 rodzaje mało znanego trunku Cider - Johny Jump Up, Stronbow, Savanna Dry i Stanford Cider. Pochodzą one z Irlandii, Anglii i Afryki.

Miłośnicy napojów z pianką zaopatrzyć mogą się w piwne akcesoria: otwieracze, kufle czy specjalne szklanki (10 - 100 zł). Przy zakupie piwa klient otrzymuje oryginalne podkładki gratis.

Ceny jednej butelki piwa wahają się od 2,50 do 50 zł. Jedyne w swoim rodzaju jest piwo Utopias MM II w złotej butelce - kosztuje 4 tys. złotych!

- Butelka przypomina miniaturkę kadzi warzelniczej. Pochodzi z limitowanej serii - mówi Marzena Bieńczak, właścicielka sklepu. W 2000 r. z okazji milenium w amerykańskim browarze Samuel Adams wyprodukowano jedynie 3 tysiące butelek tego piwa. Ta w Gambrynusie jest jedyną w Polsce.

- To raczej okaz kolekcjonerski - tłumaczy Bieńczak. Warto dodać, że to piwo jest najmocniejsze na świecie - zawiera 24 proc. alkoholu.
Piwiarnia Gambrynus, Blue City, Al. Jerozolimskie 179.
Rzeczpospolita

KBAC