Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Perła wśród pracodawców

23.12.2005

– Nasz sukces i dobra pozycja na rynku wynika z tego, że inwestujemy nie tylko w nowoczesny sprzęt i technologię, ale także w podnoszenie kwalifikacji naszej kadry. Pracownicy są bowiem najcenniejszą wartością przedsiębiorstwa – mówi Prezes Zarządu Perła Browary Lubelskie S.A. Grażyna Łojko. Ze względu na staranną politykę personalną spółka została nominowana przez naszą redakcję do tytułu „Solidny Pracodawca 2005”.
Perła Browary Lubelskie zatrudnia obecnie 277 osób, są to osoby zatrudnione na umowy na czas nieokreślony. W zasadzie wyjątek stanowią tylko nowi pracownicy zatrudnieni na okres próbny, pracownicy zatrudnieni na zastępstwa lub czas wykonania określonej pracy. Ponad 50% załogi stanowią ludzie młodzi poniżej 35 roku życia. Dużo jest osób z wyższym wykształceniem. Pracownicy mają wysokie kwalifikacje. Jest to efekt polityki personalnej, ukierunkowanej na rozwój i podnoszenie umiejętności kadry, poprzez możliwość brania udziału w wielu konferencjach, seminariach, a także szkoleniach i kursach. Szerokiemu gronu menedżerów spółka oferuje kafeteryjne systemy motywowania, tj. indywidualne budżety szkoleń, oraz finansuje studia MBA. Wszystko to sprawia, że pracownicy mają możliwość ścieżki kariery. Firma aktywnie uczestniczy też w wielu programach studenckich. W tym roku na 2-miesięczne staże przyjęci zostali laureaci konkursów „Grasz o staż” (2 osoby), „Najlepsi u najlepszych” (1 osoba), „AIESEC Case Study” (1 osoba). Dwie z nich otrzymały zatrudnienie. Studenci i uczniowie szkół średnich systematycznie odbywają praktyki. W tym roku było to 8 osób ze szkół średnich i 16 studentów. Ponadto ze względu na nowoczesne technologie, bardzo dobrze wyposażono laboratorium studenci z wielu wydziałów odbywają w Browarze zajęcia praktyczne. – Kładziemy duży nacisk na politykę personalną, ponieważ wiemy, że wiedza, pomysły i zaangażowanie naszych pracowników przekłada się bezpośrednio na jakość naszych produktów – mówi prezes Grażyna Łojko.

Perła Browary Lubelskie S.A. to producent i dystrybutor znanych i cenionych marek piwa takich jak: Perła Chmielowa, Perła Mocna, Zwierzyniec, Goolmann, oraz nowego produktu skierowanego do kobiet Carmell. W skład spółki wchodzi browar w Lublinie oraz browar w Zwierzyńcu.

Gazeta Prawna

Maria Młynarczyk