Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Perła sponsorem Górnika Łęczna

29.10.2004

Perła - Browary Lubelskie S.A. stała się oficjalnym sponsorem pierwszoligowej drużyny piłkarskiej Górnik Łęczna. Umowa podpisana została na 3 lata.
- Korzystanie z tytułu sponsora klubu umożliwia naszym browarom umieszczenie nazwy i logo firmy na zaproszeniach, biletach, plakatach, a także na koszulkach zawodników Górnika - powiedział prezes Perły Mariusz Szmit - z drugiej zaś strony daje nam możliwość wykorzystywania nazwy i wizerunku drużyny czy poszczególnych piłkarzy do prowadzonych przez Perłę działań promocyjnych i reklamowych.

- Równolegle z podnoszeniem sportowego poziomu, nasza polityka nastawiona jest na szczególną dbałość o rozwój bazy sportowej, co pochłania znaczne środki. Systematycznie modernizowany jest stadion, będący już dziś jednym z piękniejszych kameralnych obiektów piłkarskich w Polsce. W najbliższym czasie zamierzamy też zainwestować w pełnowymiarową płytę ze sztuczną nawierzchnią. Pozyskanie nowego sponsora, jakim jest Perła, pozwoli na dofinansowanie sportowej części naszej działalności - powiedział wiceprezes Górnika Łęczna, Bronisław Kołodziejczyk.

Z pozyskaniem nowego sponsora duże nadzieje wiążą klubowi szkoleniowcy. - Sądzę, że w przerwie zimowej będziemy mieli większe możliwości pozyskania nowych zawodników - podkreślił trener Bogusław Kaczmarek. - Ta drużyna potrzebuje pewnych zmian kadrowych, a ostatnio niemal wszyscy nowi zawodnicy, którzy do nas przychodzili, sami dysponowali swoimi kartami, bo na transfery nie było funduszy.

Gazeta Wyborcza

nn, pap