Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

POWSTANIE KRĘGU LUBIŃSKIEGO

03.08.2002

Krąg Lubiński Bractwa Piwnego oficjalnie powstał decyzją Kapituły 1 lipca 2001 roku. Idea powołania Kręgu powstała jednak już w kwietniu. Dzięki stronom internetowym dowiedziałem się o istnieniu Bractwa Piwnego.
Krąg Lubiński Bractwa Piwnego oficjalnie powstał decyzją Kapituły 1 lipca 2001 roku. Idea powołania Kręgu powstała jednak już w kwietniu. Dzięki stronom internetowym dowiedziałem się o istnieniu Bractwa Piwnego. Jako miłośnik piwa i birofil pomyślałem, że jest to organizacja z którą warto się skontaktować. Rozmowa ze Zbigniewem Olobry zakończyła się zaproszeniem mnie do Łodzi, na Mityng EBCU, który odbywał się w maju. Pobyt w Łodzi zakończył się nie, jak miałem zamiar, moim przystąpieniem do Bractwa, ale propozycją założenia Kręgu Lokalnego. Po kilku tygodniach było nas już jedenastu członków założycieli – miłośników chmielowego napoju. Krąg Lubiński zrzesza, oprócz mieszkańców Lubina, także osoby z pobliskiego Głogowa, Polkowic, i Legnicy. Daje to nadzieję, że w przyszłości w miastach tych powstaną samodzielne kręgi.
W chwili obecnej Krąg Lubiński to czternastu członków. Jego rada Starszych to Tomek Wróblewski – Przewodniczący; Zbyszek Zygmunt – Z-ca, Skarbnik; Rysiek Dominów – Z-ca, Sekretarz. Zamiarem Rady Starszych jest, aby nasz Krąg do końca roku zrzeszał około 25 osób.
Spotkania Kręgu odbywają się w kameralnej kawiarni „Pod Żubrem” w lubińskim rynku, gdzie raczymy się „żubrzym” piwem. Nasze plany na najbliższe miesiące, to wizyta w jednym z dolnośląskich browarów, która być może zaowocuje formą współpracy; zorganizowanie spotkanie wyjazdowego w formie piwnej imprezy w jednej z miejscowości w Karkonoszach oraz konkurs w rozpoznawaniu gatunków piwa, podczas którego do zabawy chcemy wciągnąć osoby przebywające w tym czasie „Pod Żubrem”. Będzie to jeden ze sposobów wyjścia Kręgu „do ludzi” i popularyzacji naszej działalności.
Na relacje z tych imprez zapraszam w następnych numerach Biuletynu.

Tomek Wróblewski