Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Otwarci na piwo

21.06.2004

Niewiele ponad 20 sekund potrzebował Sebastian Kozicki z Gołdapi, żeby opróżnić trzy kufle piwa i tym samym zwyciężyć w Ogólnopolskim Konkursie Picia Piwa „Żubr”. Imprezę już po raz ósmy zorganizowała Gołdapska Rada Sportu.
W niedzielę po południu bar „Max” był bez wątpienia krajowym centrum piwoszy. Miłośnicy złotego trunku zjechali tutaj, aby sprawdzić swoje możliwości. Zasady były bardzo proste – mężczyźni musieli wypić trzy kufle piwa, a kobiety jeden w jak najkrótszym czasie. Do konkursu zgłosiło się 9 pań i 18 panów.
– W ubiegłych latach zgłaszało się więcej zawodników, ale bardzo wielu z nich nie dało rady wypić duszkiem 1,5 litra piwa – mówi Andrzej Sokołowski, pomysłodawca imprezy. – Dlatego później nie startowali. Pozostali najwytrwalsi.
Rywalizacja nie we wszystkich wypadkach kończyła się szczęśliwie. Kilku osobom przydał się przygotowany obok piwnego stanowiska namiot. U części zawodników wypite zbyt szybko piwo postanowiło wydostać się na zewnątrz. Poszkodowany został nawet jeden z sędziów, który musiał wyczyścić sobie koszulkę i spodnie.
Przed przystąpieniem do konkursu każdy podpisywał oświadczenie, że w pełni odpowiada za swoje zdrowie. Mimo wymiotów pomoc lekarska nie była jednak potrzebna.
Wśród pań zwyciężczynią została Beata Budlewska z Gołdapi z czasem 7,96 s. Na drugiej pozycji uplasowała się Halina Kotula, a na trzeciej Grażyna Gileta.
Rywalizacja mężczyzn była bardziej widowiskowa. Jak się okazało, wypicie trzech piw niektórym sprawiało sporo problemów. Podczas konkursu udało się jednak wyłonić trzech prawdziwych piwoszy. Najlepszy był Sebastian Kozicki z Gołdapi. Jego czas to 24,03 s. Drugie miejsce zajął Michał Drewnowski z Ełku z czasem 33,94 s. Trzecie miejsce przypadło Mieczysławowi Waraksie z Gołdapi (37 s).

Gazeta Współczesna

(jedi)