Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Ostrowiec. Radni zdecydowali o kupnie browaru

24.01.2008

Rada Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim jednogłośnie podjęła uchwałę o zakupie starego browaru Saskich za 6,7 mln zł. W tej kwocie mieści się też ponad 2,6 mln zł za bezumowne korzystanie z nieruchomości w ciągu ośmiu lat.

Do ostatnich godzin przed sesją nie była znana decyzja radnych. Wielu z nich twierdziło, że nie zgadza się z zakupem browaru. Gmina bowiem powinna inwestować, sprzedawać nieruchomości, a w tym przypadku zakupuje tereny. Niektórzy twierdzili, że wstrzymają się z podniesieniem ręki. Oczywiście większość była za transakcją. – To dla mnie pozytywne zaskoczenie, że wszyscy radni głosowali za kupnem browaru – powiedział prezydent Jarosław Wilczyński zaraz po głosowaniu. – Teraz możemy inwestować na tym terenie i olbrzymia nieruchomość w centrum zostanie wreszcie zagospodarowana. 

Obecny podczas sesji przedstawiciel rodziny Saskich, mecenas Jacek Wyciszkiewicz cieszy się z podjętej przez radnych decyzji. – Wreszcie zakończyliśmy etap negocjacji i możemy stanąć przed notariuszem – mówi. – Śmiem przypuszczać, że nikt ze spadkobierców nie wstrzyma przed złożeniem swego podpisu. Zawsze nam chodziło o zakończenie rozmów z gminą. W przeszłości stosowaliśmy różną strategię, teraz wreszcie możliwe było osiągnięcie kompromisu.
 

 

/an/ Echo Dnia