Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Oktoberfest po polsku

23.09.2005

Znacznie ponad milion złotych wydadzą w Polsce tylko niemieckie firmy na obchody bawarskiego święta piwa Oktoberfest. Najbardziej spektakularna impreza to co roku organizowane spotkanie przyjaciół Siemensa. Zazwyczaj spotyka się tam tysiąc osób.
Chociaż prawdziwy Oktoberfest może odbyć się tylko w Monachium, to bawarskie święto piwa staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Rokrocznie w kilkuset takich imprezach uczestniczą tysiące ludzi. Niemiecką tradycję przywiozły do Polski firmy zza Odry, które w ten sposób chciały ugościć swoich polskich klientów.
(...)
Przed tygodniem w Krasnymstawie na Lubelszczyźnie odbyło się XXXV Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów Chmielaki Krasnostawskie 2005. Jednymi z ważniejszych punktów tej imprezy są konsumencka ocena jakości piwa oraz konkurs na najlepiej przygotowaną piwiarnię. Tegoroczna ocena została zorganizowana wspólnie z Bractwem Piwnym - Towarzystwem Kultury Piwa. Poddano jej 42 rodzaje piwa z 11 browarów. Komisję podzielono na dwie grupy po 12 osób, a każdy juror oceniał po 21 piw.
Rzeczpospolita

DANUTA WALEWSKA, wsp. asta, amac.