Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Offbeer: wykład dla piwowarów domowych

24.10.2013
Offbeer: wykład dla piwowarów domowych Offbeer: wykład dla piwowarów domowych

Dr Tadeusz Kuchciak związany z Politechniką Łódzką spotka się z piwowarami domowymi w ramach Offbeer Łódzkiego Festiwalu Piwa (26,27 października 2013). Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 października, w pubie Piwoteka Narodowa przy 6 Sierpnia 1/3 w Łodzi.

Dr Tadeusz Kuchciak przewodniczył będzie także Konsumenckiemu Konkursowi Piw Bractwa Piwnego, który w ramach Offbeer Łódzkiego Festiwalu Piwa odbywa się w pubie The Eclipse Inn przy Piotrkowskiej 80.


Spotkanie z piwowarami domowymi w Piwotece Narodowej poświęcone będzie drożdżom w warunkach domowych, czyli zazwyczaj dość odległych od laboratoryjnych. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 26 października, o 14:00. Dr Tadeusz Kuchciak omówi m. in. tematy:

  • drożdże;
  • domowa propagacja drożdży (przygotowanie startera);
  • jak prawidłowo zbierać i przechowywać drożdże;
  • napowietrzanie brzeczki, jak sobie z tym radzić.

Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zadawać pytania, dyskutować, wymieniać się doświadczeniami.

Warto przypomnieć, że dr Tadeusz Kuchciak jest jednym z najwybitniejszych polskich specjalistów z tej dziedziny, jako nauczyciel akademicki jest wychowawcą całych pokoleń piwowarów pracujących obecnie w browarach Polski i świata. Dr Tadeusz Kuchciak związany jest z Zakładem Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Przez wiele lat był organizatorem lub współorganizatorem Festiwalu Piw Polskich – najważniejszego konkursu jakości piwa, Jesiennych Spotkań Browarników czy spotkań w ramach Szkoły Technologii Fermentacji. Obecnie dr Tadeusz Kuchciak przewodniczy komisji oceniającej piwa podczas największego w Polsce konsumenckiego konkursu piw w Krasnymstawie, w czasie Chmielaków Krasnostawskich. Dr Kuchciak jest także członkiem honorowym Bractwa Piwnego.


Inne wydarzenia Offbeer Łódzkiego Festiwalu Piwa: