Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Offbeer: Dominicanes ks. Bochyńskiego i browarnictwo piotrkowskie

24.10.2013
Offbeer: Dominicanes ks. Bochyńskiego i browarnictwo piotrkowskie Offbeer: Dominicanes ks. Bochyńskiego i browarnictwo piotrkowskie

Ksiądz Ireneusz Bochyński, rektor kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim, opowie o piwie Dominicanes, a archiwista Tomasz Kruz przedstawi historię i współczesność browarnictwa w Piotrkowie Trybunalskim. Podwójne sotkanie z piwowarstwem piotrkowskim jest elementem Offbeer - Łódzkiego Festiwalu Piwa (26,27 października 2013).

Offbeer Łódzki Festiwal Piwa organizowany jest w pubach The Eclipse Inn przy Piotrkowskiej 80 i Piwoteka Narodowa przy 6 Sierpnia 1/3 w Łodzi. W sobotę o 13.00 i w niedzielę o 16.00 odbywają się spotkania z browarnictwem Piotrkowa Trybunalskiego.

 
Bezalkoholowe piwo Dominicanes uwarzone zostało przez piotrkowski browar Sulimar dla Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Klasztornego Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej. Piwo dystrybuowane jest przede wszystkim podczas festynów, np. w czasie piotrkowskiego Jarmarku Dominikańskiego czy Biesiady Trybunalskiej. Dostępne jest także w handlu i gastronomii. Piwo Dominicanes promowane było także podczas łódzkich targów Natura Food. Piwo nawiązuje do tradycyjnych receptur piw piotrkowskich mniszek.
 
 
Tomasz Kruz, archiwista, społecznik i znawca historii browarnictwa, podczas spotkań z gośćmi Offbeer Łódzkiego Festiwalu Piwa opowie o historii, ale także współczesności piotrkowskiego piwowarstwa. Spotkanie będzie okazją do poznania opracowanego w Piotrkowie właśnie z inicjatywy Tomasza Kruza "szlaku piwowarskiego". Mowa też będzie o letnich Biesiadach Trybunalskich, a także o współczesnych piwach browaru Sulimar.