Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Offbeer: Andrzej Olkowski i browar Kormoran

25.10.2013
Offbeer: Andrzej Olkowski i browar Kormoran Offbeer: Andrzej Olkowski i browar Kormoran

Andrzej Olkowski, prezes Stwoarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich, reprezentujący jednocześnie browar Kormoran, to jeden z gości Offbeer - Łódzkiego Festiwalu Piwa (26,27 października 2013). Spotkania z Amdrzejem Olkowskim odbywają się w sobotę, w pierwszym dniu festiwalu.
Sobotnie spotkania z Andrzejem Olkowskim rozpoczynają się:
 
Andrzej Olkowski od wielu lat współtworzy i stoi na czele Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Organizacja ta ścisle współpracuje z innymi grupami branżowymi, zarówno w Polsce, jak i w Europie, a także z konsumentami. SRBP wywalczyło m. in. zróżnicowanie stawki podatku akcyzowego w zależności od wielkości browaru. Niewątpliwym sukcesem międzynardowym stowarzyszenia, z którego korzystają obecnie browary w całej Europie, jest wprowadzenie stylu "porter bałtycki" do konkursu European Beer Star. Co najważniejsze, w tej kategorii sukcesy odnoszą piwa z polskich browarów.
Browar Kormoran w Olsztynie, reprezentowany przez Andrzeja Olkowskiego, to różnorodność piw i typów piwa. Do ciekawszych należą z pewnością produkty z serii "Podróże Kormorana", a ostatnio - piwo PLON, czyli polska IPA chmielona świeżymi szyszkami chmielu.