Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Odznaki wręczone

28.06.2004

Dyplomy wraz z wpiętymi w nie odznakami Członków Honorowych wręczyli szefowie Bractwa Piwnego podczas uroczystości w Muzeum Kinematografii w Łodzi (25 czerwca 2004). Godność Członka Honorowego Bractwo Piwne przyznało po raz pierwszy w swojej dziewięcioletniej historii.
„Przez te parę lat okazało się, że są ludzie bardzo chętnie współpracujący z Bractwem, wspomagający naszą działalność. Postanowiliśmy uhonorować ich właśnie w ten sposób” – wyjaśnia Wielki Mistrz Bractwa Piwnego Zbigniew Olobry. Członkowie Honorowi to osoby, które nie tylko przyczyniają się do kształtowania pozytywnego wizerunku piwosza, ale także tacy, którzy widzą sens współpracy z ruchem konsumenckim.
Odznaki Członków Honorowych przypominają nieco zwykłe „klubowe” znaczki Bractwa Piwnego. Różnica polega na tym, że dwa połączone pianą kufle otoczone zostały wianuszkiem chmielu. Znaczki takie, wpięte w stosowne dyplomy, wręczyli: Wieli Mistrz Zbigniew Olobry oraz Kanclerz Bractwa Piwnego Jacek Walawski.
W Sali Balowej Muzeum Kinematografii wraz z gratulacjami przekazano cztery odznaki. Osobiście godność Członka Honorowego odebrali:
Tadeusz Kuchciak – wykładowca Politechniki Łódzkiej i organizator Festiwalu Piw Polskich;
Mieczysław Kuźmicki – dyrektor Muzeum Kinematografii od lat wspierający wszelkie inicjatywy Bractwa Piwnego służące popularyzacji kultury piwa;
Lech Pietrzak, Arcymistrz Bractwa Piwnego, czyli pierwszy szef stowarzyszenia, jeden z jego założycieli i niestrudzony popularyzator kultury piwa.
W zastępstwie wojewody małopolskiego Jerzego Adamika do Łodzi przyjechał jego Doradca Polityczny Tomasz Janosik. Po części oficjalnej, gratulacjach i krótkich podziękowaniach uhonorowani oraz zaproszeni goście przenieśli się na dziedziniec Muzeum.
Tutaj, w scenerii z filmu „Stara baśń”, przy kufelku piwa Leszek z Browaru Żnin, świętowano przyjęcie nowych, w dodatku Honorowych, Członków. Poza Leszkiem do dyspozycji gości była także spora beczułka piwa z Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli, przygotowana przez jednego z Honorowych – Mieczysława Kuźmickiego.
Po kilkudziesięciu minutach do Muzeum, dotarł z Olsztyna Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Polskich Browarów Regionalnych. Okazało się, że zatrzymały go korki, jednak szczęśliwie dojechał do Łodzi i odznakę Członka Honorowego odebrał w świetle ogniska.

Bractwo Piwne