Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Odszpuntowanie nagrodzonego Monachijskiego Jasnego w Browarze Czenstochovia

09.10.2010
Odszpuntowanie nagrodzonego Monachijskiego Jasnego w Browarze Czenstochovia Odszpuntowanie nagrodzonego Monachijskiego Jasnego w Browarze Czenstochovia

2 października tego roku Częstochowski Krąg Lokalny wraz z przybyłymi gośćmi zasiadł przy wspólnym stole w browarze restauracyjnym „ Czenstochovia”. Powodem spotkania było odszpuntowanie beczki piwa Helles, uwarzonego przez laureata głównej nagrody w I CKPD, Czesława Dziełaka.

    Członkowie Bractwa przybyli licznie na uroczystość zwieńczającą całość przedsięwzięcia jakim było zorganizowanie konkursu piw dla piwowarów domowych. Przy biesiadnym stole nie zabrakło zaproszonych gości, zaprzyjaźnionych piwowarów i osób zainteresowanych działalnością naszego Kręgu.. Najbardziej oczekiwany wtedy przez nas gość, jakim był zwycięzca kategorii Monachijskie jasne, Czesław Dziełak, nie mógł niestety osobiście przybyć na tę ceremonię. W odbiciu szpuntu wyręczył go Arkadiusz Michalski, Kanclerz Bractwa Piwnego a jednocześnie częstochowski piwowar z największym wśród nas dorobkiem w tej dziedzinie .

... i polał się Helles...
    Tego wieczoru ponad setka osób mogła spróbować jak smakuje trunek którego receptura została oparta na recepturze zwycięskiego piwa i uwarzony przez samego kilkukrotnego złotego medalistę konkursów piwowarskich takiej rangi jak żywiecki Konkurs Piw Domowych.
Smakując zwycięskie Monachijskie jasne a także inne piwa warzone w miejscowym browarze można było porozmawiać z właścicielami Adrianem i Grzegorzem Bartosikami, podsumować tegoroczne dokonania i snuć plany na przyszłość.
Sądzimy że taki finał konkursu, kiedy tak wiele osób zbiera się specjalnie po to by spróbować tego czego dokonał w „Czenstochovii’ Czesław Dziełak , był by z pewnością powodem do dumy i zadowolenia dla niego samego jaki i dla każdego domowego piwowara próbującego swych sił w naszym konkursie.

... co dalej ? ...
    Tegoroczna, pierwsza w historii Bractwa Piwnego , edycja częstochowskiego konkursu piw domowych dała nam jako organizatorom możliwość sprawdzenia się w tej roli. Spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem i życzliwością wielu osób które w całości działań bardzo nam pomogły.
Myślimy tu o Częstochowskiej Organizacji Turystycznej, o fundatorach nagród, członkach społeczności domowych piwowarów i wszystkich tych , którzy dołożyli swoją „cegiełkę” by wszystko wypadło jak najlepiej.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc.
Z takim bagażem doświadczeń, dobrych i miłych wspomnień oraz ocen z jakimi się spotkaliśmy, członkowie częstochowskiego Kręgu myślą już o kolejnym roku i następnym konkursie.
Cieszymy się że możemy tym samym ogłosić iż II Częstochowski Konkurs Piw Domowych , organizowany przez Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego, odbędzie się w czerwcu 2011 roku.
Przewidziano dwie kategorie konkursowe:
1.Porter bałtycki (12C. Baltic Porter – wg. BJCP )
2.Piwo żytnie (15D. Roggenbier (German Rye Beer) – wg. BJCP )

Nagrodą specjalną za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Porter Bałtycki będzie możliwość uwarzenia piwa opartego na zwycięskiej recepturze w browarze restauracyjnym „Czenstochovia”.

Życząc samych udanych i wyśmienitych piw wszystkim piwowarom domowym, już dziś zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.


Członkowie
Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego

 

Fotorelacja TUTAJ

 

Artukuły powiązane:

I Częstochowski Konkurs Piw Domowych – zapowiedź

I Częstochowski Konkurs Piw Domowych - zasady zgłoszeń

I Częstochowski Konkurs Piw Domowych – torby piwowara i style piwne

I Częstochowski Konkurs Piw Domowych - nagrody w konkursie

I Częstochowski Konkurs Piw Domowych - coraz więcej nagród ...

I Częstochowski Konkurs Piw Domowych - rekordowa liczba piwowarów !

I Częstochowski Konkurs Piw Domowych - Wyniki

I Częstochowski Konkurs Piw Domowych – podsumowanie

List w sprawie organizacji I Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych

Czesław Dziełak będzie w sierpniu warzył zwycięskie piwo w Browarze Czenstochovia.

I Częstochowski Konkurs Piw Domowych - Zwycięskie piwo uwarzone !