Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Nowy medal

23.01.2006

Nowy wzór medalu Piwo Roku już w najbliższą sobotę (28.01.2006) trafi do rąk przedstawicieli Perły Browarów Lubelskich SA. Tytuł Piwo Roku 2005 i związany z nim medal zdobyła Perła Mocna.
Tytuł Piwo Roku przyznawany jest przez Bractwo Piwne na podstawie wyników krajowych konkursów piwnych danego roku. W roku 2005 Perła Mocna dwukrotnie – w ocenie konsumenckiej i prowadzonej przez profesjonalistów – zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii. Takiego wyniku nie uzyskało żadne inne spośród zgłoszonych piw.
Medal, jaki przedstawiciele browaru warzącego zwycięskie piwo odbiorą w sobotę, nawiązuje do krążków z poprzednich edycji. Jest nieco mniejszy i wykonany trochę inną technologią. Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach tytuły i medale Piwo Roku zdobywały kolejno: w roku 2001 – piwo Książęce z Browaru Śląskiego 1209, w roku 2002 – piwo Kasztelan Jasne Pełne z Browaru Sierpc, w latach 2003 i 2004 – ponownie piwo Książęce.
Zbliżająca się uroczystość wręczenia medalu Piwo Roku 2005 odbędzie się w łódzkim Muzeum Kinematografii. Jej przygotowanie jest możliwe dzięki współpracy właśnie z tą placówką, a także z Zakładem Przetwórstwa Mięsnego ”Grot” ze Starowej Góry i z łódzką grupą muzyczną „Zakaz Wyprzedzania”.

Bractwo Piwne