Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Nowy browar w Grupie Żywiec SA

02.05.2005

Browar Kujawiak SA w Bydgoszczy, należący dotychczas do Brau Union Polska, od początku maja został formalnie włączony w struktury Grupy Żywiec SA - poinformowała PAP w poniedziałek przedstawicielka Grupy Kustyna Piszczek.
Jednocześnie zakończył się ostatni poces integracji pomiędzy Grupą Żywiec a Brau Union Polska. Zapoczątkowany on został przejęciem w 2003 r. przez koncern Heineken austriackiej grupy BBAG, będącej właścicielem Brau Union Polska sp. z o.o.

"Pierwsze działania integracyjne koncentrowały się na dystrybucji, organizacji i produkcji. Browar Kujawiak już od początku 2004 r. działał pod względem operacyjnym w Grupie Żywiec. Cały ubiegły rok został poświęcony na wprowadzenie nowych systemów sprawozdawczości i technik zarządzania. W dużym stopniu do struktur grupy została także dostosowana struktura zatrudnienia w browarze" - podkreśliła Piszczek.

W bydgoskim browarze wprowadzono system zarządzania jakością HACCP. Pod kątem potrzeb całej Grupy Żywiec realizowano ostatnie inwestycje w zakładzie m.in. wymianę zbiorników do fermentacji i leżakowania piwa.

"Formalne włączenie browaru Kujawiak do Grupy Żywiec kończy trwający blisko dwa lata okres integracji pomiędzy naszymi spółkami. Jestem przekonany, że browar Kujawiak znajdzie godne miejsce w nowych strukturach" - powiedział PAP dyrektor browaru Kujawiak, Zbigniew Miesała.

Browar Kujawiak sprzedaje 200 tys. hektolitrów piwa rocznie. Obecnie zatrudnia 124 pracowników.

Głównym udziałowcem Grupy Żywiec SA jest holenderski koncern Heineken International Beheer B.V., a w skład grupy wchodzą browary w Żywcu, Warce, Elblągu, Leżajsku, Cieszynie i Bydgoszczy.
onet.pl

PAP, pb